Uskladnění jízdních kol v domácích podmínkách

Fort Auriga

Zajímá vás, jak se dá skladovat jízdní kolo v domácích podmínkách? Věřte nám, že ne vždy je to jednoduché. Záležet totiž bude na prostorách, které váš byt nebo rodinný dům nabízí. Možností je ovšem více. Záviset tak bude na vás, jaké z nich dáte přednost. V následujících odstavcích vám popíšeme, jaké varianty se nabízejí, co se týče uskladnění jízdního kola. Odvíjet se to bude od velikosti vašeho interiéru. Věřte nám, že alespoň jedna z těchto variant vám bude vyhovovat. V opačném případě musíte jízdní kola uskladňovat ve sklepě. Tam ale o nich nemáte přehled.

Jak uskladňovat jízdní kola v domácích podmínkách?

Každý chce mít stoprocentní jistotu v tom, že jim nikdo jízdní kolo neukrade. Pokud se necítíte ve své kůži ve chvíli, kdy máte jízdní kolo zamčené ve sklepě, není se čemu divit. Zvlášť v dnešní době, kdy si zloději stále více troufají a nemají tak problém vlézt i do zabezpečených dveří. Právě z tohoto důvodu je ideálním řešením uskladňování jízdního kola v domácích podmínkách. To však vyžaduje především spoustu místa. Bydlíte v rodinném domě, který nabízí obrovské prostory? Pak je uskladnění jízdních kol velice snadné. Jednoduše řečeno je postavíte do předsíně.

Skvělou volbou je ale i místnost, kterou příliš často nevyužíváte, za to však nabízí velké prostory. Nemusíte nic řešit. Vždy po projížďce přijdete do domu a jízdní kolo opřete o zeď nebo postavíte na stojan. Co dělat ve chvíli, kdy váš rodinný dům nebo byt nenabízí velké prostory? Využít lze vertikální uchycení. Do zdí zavedete hák a následně jízdní kolo pověsíte za ráfek. Musíte počítat s tím, že jízdní kolo bude viset. Jedná se ale o časté řešení. Prvně si ale nechte změřit výšku od země ke stropu. Jízdní kolo by se nemělo dotýkat země. Hák lze upevnit do rohu, a to tak, aby jízdní kolo po zavěšení nepřekáželo.

Horizontální pověšení

Další variantou jsou opět háky. Tentokrát se ale neumístíte do stropu, ale na boční zeď. Jízdní kolo bude viset klasickým způsobem, jako by stálo na silnici. Výhoda spočívá v tom, že vám nebude zabírat místo do hloubky. U této varianty se musíte smířit s tím, že vám jízdní kolo bude zabírat jednu stranu zdi. Na tu nepověsíte žádný nábytek nebo dekorace. Máte-li jízdních kol více, háky pověste dále od sebe. Jízdní kola se musí na zeď vejít. Ideálně po dvou na jednu zeď. Jak si sami můžete všimnout, způsobů existuje více. Kromě prostoru bude záležet na tom, kolik jízdních kol potřebujete v domácích podmínkách uskladnit.

Poslední variantou jsou mobilní způsoby. Ty umožňují uskladnění až pro 4 jízdní kola. Počet kol se bude odvíjet od toho, jaký mobilní stojan si do domácnosti pořídíte. Dále je nutné přemýšlet také o tom, jestli pověšené jízdní kola nějakým způsobem nezabezpečit. Dnes existuje spoustu možností i pro zabezpečení pověšených jízdních kol. To se provádí většinou ve chvíli, kdy se v domácnosti nacházejí malé děti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..