Zajímavosti o Tour de France

Rádi byste se seznámili se zajímavostmi, co se týče populárních závodů Tour de France? Pak zůstaňte s námi. U některých faktů nebudete věřit vlastním očím. Jde o fakta, o kterých většina diváků neměla doposud ani nejmenší ponětí. Pokud vás baví cyklistika, určitě vás tento článek bude zajímat. Dozvíte se v něm, jaká fakta se týkají závodů Tour de France. Je až neuvěřitelné, jaké věci pod sebou tyto každoroční závody ukrývají. Zajímá vás, jak dlouhý je závod Tour de France? Pokud ano, seznámíme vás s tímto faktem už v následujícím odstavci. Pojďte se na to podívat společně s námi.

Fakta o Tour de France

Budete překvapení, jak dlouhý je tento závod. Celkem se jedná totiž o 3.500 km. Každým rokem se vzdálenost závodu mění. Přibližně se však okruh pohybuje v rozmezí od 3 do 3,5 tisíce kilometrů. Podíváme-li se na první Tour de France, ta měla necelých 2.500 km. Je neuvěřitelné, kam se hranice tohoto závodu posouvá. Kdo ví, jak bude Tour de France vypadat za několik let a zda mezi námi tento závod zůstane i nadále. Spálené kalorie zajímají s největší pravděpodobností jen ženy. Pokud se o tento fakt zajímáte i vy, jde o číslo převyšující hranici 120 tisíc spálených kalorií. V přepočtu se jedná asi o 250 double cheeseburgerů ze známých fastfoodů.

Tour de France se jezdí mimo jiné i ve vesnicích. Tady byla v minulosti povolená rychlost stanovená na hranici maximálně 25 km/h. V nynější době se hranice posunula o krásných 15 km/h směrem nahoru. Pochopitelně se k této hodnotě závodníci dostali po několika závodech. Rozhodně si nemyslete, že to bylo z jednoho roku na druhý. Je to zapříčiněno především díky kvalitnějším jízdním kolům a stravě. V minulosti neměli závodníci, co se týče stravy příliš na výběr. Pojďme se teď podívat na počet diváků, alespoň z pohledu televizních médiích. Nejspíš vás zaskočí fakt, že jde o jeden z nejsledovanějších závodů vůbec, který nemá problém porazit v počtu diváků mimo jiné i olympiády.

Jak je to s počtem diváků Tour de France?

Letní olympiády se mohou pyšnit přibližně asi s 2 až 3 miliardami diváků. Pokud bychom se podívali na zimní olympiády, ty nedosahují ani miliardového zhlédnutí. Jak je to ale s Tour de France? Tady se můžeme pyšnit v přepočtu asi se 3 až 4 miliardy diváků. Jestliže tento počet porovnáte s letní olympiádou, je nutno říct, že se má tato slavná událost ještě hodně věcem přiučit. Tour de France tak poráží v počtu diváků i známé sportovní události, o kterých by si větší část lidí myslela, že nemá v tomto odvětví žádnou konkurenci. Poslední fakt se týká vyprodukovaného potu.

Víte, kolik závodník vyprodukuje potu v litrech? Jestliže ne, pak se jedná asi o 125 až 140 litrů potu. Takto vysokou hodnotu si dokáže představit jen málokdo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..