Category Archives: Všeobecne

Smrt automobilům aneb Pojďte si raději pořádně zašlapat!

Každé ráno čekáte v dopravní zácpě a každé odpoledne v ní opět trávíte drahocenné minuty popracovního času? Zlobíte se nad projezděným palivem? Myslíte i na přírodu a chcete ulevit životnímu prostředí? Své peněžence? Svému zdraví? Svému pásku u kalhot, který se z posledních sil snaží vzdorovat čím dál většímu bříšku? Pak je na čase nechat auto v pangejtu a vyrazit po svých… Anebo si čtyřkolového bručouna ještě nechte, ale pořiďte mu jednostopého konkurenta a vašeho nového kamaráda!I vy jste na tom tak dobře, že můžete svým blízkým věnovat zlatou cihlu

Asi jsem vám nechtěně připomněl, že se Vánoce kvapem blíží a že si opět musíte lámat hlavu s vymýšlením dárků. S ženami je to lehké. Spraví to nová pánev, parfém, vstupenky do divadla… Jenomže co s muži? Jak hodnotně, s rozumem a účelně obdarovat otce, bratra nebo kamaráda? Nevěnovat nic se nehodí, láhev z nás dělá alkoholiky – navíc věnovat ji snad již po desáté je fakt nuda.

Cyklistická sezóna predĺžená

Patrím k rekreačným cykloturistom, teda nevyrážam na výlet za každého počasia, ale len keď je relatívne pekne. Okrem získavania kondície chcem výlet využiť aj na kochanie sa prírodou a chcem mať zo všetkého príjemné zážitky. Preto nejazdím v daždi, vetre ani zime a už vôbec v priveľkej horúčave. Dalo by sa povedať, že tento rok bol cyklistom priaznivo naklonený a sezónu mne podobným cyklistom významne predĺžil.

Neznášam tenis

Kto je športovo založený, väčšinou obľubuje viacero športov a nevenuje sa len jednému. Podobne je to aj so mnou. No teraz je jeden šport, ktorý doslova nemám rád. Hoci aktívne teraz nebicyklujem pre „iné aktivity“ – ako hovorí môj sused v záhrade – tak nemám rád tenis.

O zabezpečený bicykel sa nemusíte strachovať

Kúpili ste si drahý bicykel, nehovoriac ešte aj o cene príslušenstva? Určite vám vôbec nie je jedno, kde si ho zaparkujete, a preto sa bicyklovania niekedy radšej zrieknete a odveziete sa autom. S kvalitným zabezpečením bicykla sa však už nemusíte báť krádeže.
 

Počasie praje krátkym výletom

Najradšej jazdím na celodenné výlety. To si môžem dovoliť počas dovolenky vyraziť ráno a vrátiť sa pred zotmením. Alebo cez víkendy. Dlhý výlet po krajine mi dobre vyčistí hlavu aj umožní spoznať vzdialenejšie miesta. Pohodové tempo ma neunaví a je čas zastaviť sa na zaujímavých miestach. Toto leto však sú takéto výlety až zdraviu nebezpečné.

Cíl výletu poradí komunita

Kam vyrazit na výlet. Tuto otázku si kladu ve dvou případech. Když už si myslím, že jsem projel na kole všechna místa v okolí bydliště anebo když jedu na dovolenou do neznámé lokality a nechci tam vynechat nic zajímavého. Tipy na výlet lze získat na webech měst a obcí nebo na stránkách turistických klubů. A taky od komunity lidí s podobnými zájmy.

Jaký nosič kol vybrat

Letos přede mnou stojí nejen volba destinace mé cyklodovolené. Než na ni pojedu, čeká mě ještě jeden úkol. Vybrat si nové auto a spolu s ním též střešní nosič kol. Málokdy totiž ten starší jde použít i na jiném autě. Prakticky mi to fungovalo jen jednou.

Prosluněné Chorvatsko i letos láká české turisty

Zastesklo se vám po blankytně modrém moři, procházkách po pláži a troše toho sluníčka? Doba letních dovolených se blíží, je tedy na čase začít přemýšlet o příjemné destinaci pro relax i aktivní odpočinek. Nejen kvůli dostupnosti se do hledáčku mnoha českých rodin dostává Chorvatsko.

Staré kolo patří do bazaru

Zanedlouho bude pro mne ten správný čas, kdy bude dost teplo a já vyrazím na kole opět do přírody. Nemám totiž rád ani zimu ani déšť a cykloturistické výlety si rád užívám za hezkého počasí. Začátkem jara jsem se rozhodl, že si pořídím nové kolo. Abych si jeho nákup co nejvíce ulehčil, řekl jsem si, že to staré, ale ještě dost dobré, prodám přes bazar. Na dvou kolech stejně jezdit nebudu a někomu ještě dobře poslouží i udělá radost.