Tag Archives: hotel

Cyklodovolená v Dolomitech

Dovolenou na kole trávím vždy v Čechách nebo na Slovensku a nejraději v kopcích blízko hranic, abych se mohl vydat do Německa nebo Rakouska i Maďarska a Polska a podívat se, jak se žije jinde. Ideálně vždy dva týdny spolu, ale když práce jinak nedovolí, tak si beru dovolenou vždy týden a spolu s víkendy si udělám dvě dovolené pokaždé jinde. Teď jsem zatoužil jet o kus dál a do větších kopců.Cyklopotulky na obrazovke

Uvažujete nad cyklovolenkou na Slovensku? Neviete, ktorú oblasť si vybrať a ako to tam bude vyzerať so značenými cyklotrasami, či sú vhodné aj pre kondične slabších cyklistov a ako fungujú služby a ubytovanie? Alebo by ste si radi vyrazili na jednodňový výlet, ale nechcete ísť na slepo niekam, kde to nepoznáte? Od tejto jari to majú cykloturisti na Slovensku ľahšie. Vybranú destináciu si môžu „skontrolovať“ s pomocou televíznej relácie, ktorá nám tu veľmi chýbala.

Návrat do Hluboké

Když plánujeme dvoutýdenní cyklodovolenou, vybírám si pro místo pobytu zatím neznámé místo a těším se na jeho poznávání. Ovšem na kratší výlety, především pro prodloužené víkendy, se rád vracím na místa, kde jsem už byl nebo jsem jimi projížděl. Rámcově vím, co nás čeká a současně máme možnost místo lépe poznat.

Dovolená na Lipně plná sportu

Někdy mám chuť udělat si dovolenou, kde nebudu jen jezdit na kole, ale okusím i jiné sporty a někdy si skočím zaplavat. Vozit ale své kolo na střešním nosiči kvůli dvěma nebo třem výletům se mi moc nechce. Bylo by fajn strávit takovou dovolenou v hotelu, který má i půjčovnu kol a jiného sportovního náčiní a kde si užiji dny plné komfortu i adrenalinu. Nejlépe na Šumavě.

Co s sebou na cyklodovolenou

Na dovolené si chceme odpočinout od každodenních starostí. Současně ale nechceme žít úplně asketicky a máme rádi své pohodlí. Proto si sebou bereme věci, které nám dovolenou zpříjemní a zjednoduší. Za ta léta, co jezdíme převážně na dvoutýdenní pobyty a bydlíme nejčastěji v pensionech, už máme vypracovaný seznam, co všechno budeme potřebovat. Možná vás bude inspirovat, co si sebou zabalíte z domova na té vaší dovolené na kole.

Slovenský raj, Dedinky: kde sa najesť

Každý musí jesť a turistu v Slovenskom raji nevynímajúc. Počas letných prázdnin, kedy tu prebieha krátka letná turistická sezóna, máte niekoľko možností a záleží na vás, či dáte na prvý pohľad, či si vyberiete prvé čo uvidíte alebo či si radšej vyberáte, komu dáte svoje peniaze za svoje jedlo. Počas posledného augustového víkendu sme vyskúšali niekoľko miest a teraz sa s vami podelíme o svoje skúsenosti.

U Fanouše

Moja cyklodovolenka 2009 Šumava I.

Ako som pricestoval

Konečne nadišla polovica augusta a ja som sedel v aute, smer západ. Na streche dva bicykle, vedľa mňa moja priateľka za mnou všetka nevyhnutná batožina, foťák a Algol, EPP cvičný akrobatický model lietadla. A pred nami 600 km, drvivá väčšina po známej trase.