Návrat do Hluboké

Když plánujeme dvoutýdenní cyklodovolenou, vybírám si pro místo pobytu zatím neznámé místo a těším se na jeho poznávání. Ovšem na kratší výlety, především pro prodloužené víkendy, se rád vracím na místa, kde jsem už byl nebo jsem jimi projížděl. Rámcově vím, co nás čeká a současně máme možnost místo lépe poznat.

Když jsem před lety trávil léto na Šumavě na Sušicku, vydali jsme se autem na výlet do Budějovic a projížděli Hlubokou nad Vltavou. O nádherném zámku slyšel asi každý a i my jsme se těšili na procházku zámeckým parkem i na skvostný zámek samotný.

Hluboká park

Ovšem nemohl jsem si nevšimnout, jak hezké je okolí samotné Hluboké nad Vltavou. Protože Hluboká není jen zámek a park. To je i Vltava a její okolí, jako stvořené pro rekreačního cykloturistu, jako jsem já. Začal jsem se zajímat, jaké hotely Hluboká nabízí, který by se hodil pro naše sportovní aktivity. Jistě, do Hluboké jezdí mnoho turistů, často jen na jediný den, protože zámek je velkým lákadlem a je doslova světoznámý. Jistě, i my se opět podíváme do zámku a zejména zámecké zahrady, procházky zde jsou nádherné, ale především se budeme těšit na projížďky na kole krajinou kolem Vltavy a možná se na něm vydáme cyklotrasou i do Budějovic.

Hluboká zámecký park

Na kole často projíždíme kolem golfových hřišť. Naposledy v České Kanadě. Tak jsem si řekl, že využiji nabízenou možnost, kdy je golfové hřiště hned vedle hotelu a zahraji si, tedy zkusím si zahrát. Jako začátečník to asi nebudu mít lehké. Na druhou stranu, když je hotel Hluboká nad Vltavou hned vedle resortu, nebudu to mít daleko a po dvou dnech ježdění na kole mi dobře padne půl dne na greenu 😉

Dovolená mě čeká až koncem srpna. Do té doby si vyrazím pár krát na kratší pobyty a výlety. Jedním z cílů bude Hluboká nad Vltavou a zde spojím kulturní vyžití s tím sportovním. Pro načerpání nových sil do práce je to ideální místo stranou ruchu města, ale ne daleko na to, aby mě samotná cesta tam i zpět domů unavila.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..