Category Archives: Sušicko

Rodinné ubytování na Šumavě

Při rozhodování, kde strávit letošní cyklodovolenou, jsem uvažoval i nad Šumavou. Sice jsem tam strávil dva týdny před šesti lety, ale Šumava je rozhlehlá, nabízí mnoho svých podob a krásná příroda i skvělé cyklotrasy lákají k návratu. Jen bych se posunul trochu dál od Sušice. Při jedné vyjížďce jsem navštívil i Kašperské Hory a myslím, že by stálo za to strávit další dovolenou právě v blízkosti tohoto města a hradu. Oživil bych staré vzpomínky i získal nové zážitky.Svatobor od západu

Moja cyklodovolenka 2009 Šumava VII.

Farmářská stezka, prerušovaná, ehm,… cyklotúra.

Dva týždne dovolenky sa nezadržateľne chýlia ku koncu. Užili sme si s priateľkou na Šumave veľa krásnych chvíľ, ale neostáva už nič, len sa pomaly rozlúčiť. S mestom, aj lesmi. S horami sme sa rozlúčili krátkou vyhliadkovou trasou vo štvrtok 27. augusta 2009.

Kašperské Hory

Moja cyklodovolenka 2009 Šumava III.

Naspäť do kasární

Prečo to nepriznať, hlavnou motiváciou tráviť tohoročnú dovolenku práve na Šumave bolo 25. výročie môjho pobytu v Kašperských Horách. A tak som sa tam bol v stredu 19.8. 2009 pozrieť. Na bicykli samozrejme.

Sušice

Moja cyklodovolenka 2009 Šumava II.

Prvý výlet

Hneď druhý deň po príchode na Šumavu som sa rozhodol vyjsť bikom na miestnu dominantu, vrch Svatobor nad mestom Sušice.

U Fanouše

Moja cyklodovolenka 2009 Šumava I.

Ako som pricestoval

Konečne nadišla polovica augusta a ja som sedel v aute, smer západ. Na streche dva bicykle, vedľa mňa moja priateľka za mnou všetka nevyhnutná batožina, foťák a Algol, EPP cvičný akrobatický model lietadla. A pred nami 600 km, drvivá väčšina po známej trase.