Jak zvládnout ujet delší trasu na jízdním kole

Rádi byste na jízdním kole chtěli v rámci jednoho dne ujet například 100 nebo 150 km? Zajímá vás, co je pro dosažení tohoto výsledku zapotřebí? Poradíme vám. Pro někoho je výše uvedený cíl velice jednoduchým procesem. Pro jiné cyklisty to ovšem může být nadlidský výkon a tedy i výzva, kterou chtějí pokořit. Pochopitelně trénink hraje svou roli. Co ovšem může ovlivnit to, zda tuto trasu ujedete či nikoliv? Vše vám velice rádi prozradíme v následujících odstavcích. Věřte nám, že je zde daleko více faktorů, než se může zdát.

V první řadě se neobejdete bez tréninku. Pokud sedáte na jízdní kolo po dlouhé době nebo úplně poprvé, nepočítejte s tím, že zvládnete bez delší přestávky ujet na jízdním kole přes 100 km. S tím vám nepomohou ani jiné důležité faktory, které mohou váš výsledek zlepšit. Je potřeba mít za sebou alespoň nějaký trénink. Jestliže jste téměř denně jezdili alespoň 20 až 50 km, pak u vás nějaké šance opravdu existují. Podceňovat byste však neměli přípravu. Před jízdou na jízdním kole se posilněte. Ideálně snězte například ovoce a mysli tyčinky.

Není dobré vše tlačit na sílu. Ovoce i mysli tyčinky by vás měli posilnit. Pokud se přejíte, nedokážete následně na jízdním kole udržet své klasické tempo. Jak jsme tedy naznačovali, mysli tyčinky i ovoce by vám mělo dodat sílu pro začátek této výzvy. Je potřeba si zabalit zásoby jídla i do batohu. Toto jídlo by mělo být zdravé, pestré a vyvážené. Zapomeňte na těžká a mastná jídla. U jízdy na kole je potřeba se zaměřit převážně na energii. Ačkoliv se to nezdá, takto náročná jízda vás bude vysilovat každým kilometrem.

Na co nesmíte zapomenout dále?

Dále je dobré si nabalit zásoby tekutin. I tady platí pravidlo, že byste to s vodou neměli přehánět. Pijte po menších dávkách, za to však pravidelně. Jedině tak udržíte své tempo. Jestliže vypijete naráz 0,5 litru vody, nebude vaše jízda pohodlná. Navíc tím zatížíte své tělo a orgány. Výsledek ovlivňuje také vaše jízdní kolo. Je přizpůsobeno na takovou jízdu? Kromě toho by mělo být vaše jízdní kolo v naprostém pořádku. Jestliže máte jízdní kolo za pár tisíc korun, bude výše uvedená trasa velmi náročná.

Jízdní kolo má obrovský vliv na to, jak dopadne váš výsledek a jak se budete cítit v momentě, kdy dorazíte do cíle. Stejně tak důležité je i výběr vhodného oblečení. Určitě s námi budete souhlasit, že rifle a nevhodné triko není ideální oblečení na 100 kilometrovou cestu. Sáhněte po cyklistických věcech, jež jsou přizpůsobeny pro tyto jízdy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..