Jak prodat jízdní kolo přes internet

Přemýšlíte nad tím, že byste prodali své jízdní kolo a následně si k částce připsali své finanční prostředky, které byste poté využili na koupi nového a lepšího jízdního kola? Pokud takto uvažujete, děláte bezesporu správně. Jen je potřeba umět své jízdní kolo prodat. Pokud si myslíte, že je to jenom o tom, vložit na internet inzerát, jste na omylu. Určitě netoužíte po tom, aby vám kupující každý den zvonil na zvonek s tím, že je vámi prodané jízdní kolo v nepořádku. Kromě toho musíte umět určit cenu. Se špatně určenou cenou totiž nebudete mít ani zájemce.

Jak prodat jízdní kolo?

Jak jsme naznačovali v předchozím odstavci, musíte umět určit cenu jízdního kola. Je dobré se v tomto odvětví umět orientovat. Jedině tak trefíte cenu, za kterou budete své jízdní kolo prodávat. Jak zjistit orientační cenu? Pomocí internetu. Vyhledejte si na internetu stejný typ jízdního kola. Zkuste různé internetové bazary, portály nebo servery. Jestliže vámi prodávané jízdní kolo nevyhledáte, zkuste se následně obrátit na odborníka, jež se v jízdních kolech pohybuje. Pokud své jízdní kolo vyhledáte, určete cenu z průměru.

Musíte ovšem počítat s tím, že se jedná o orientační cenu. Přesnější cenu se vám podaří získat tím, že oslovíte odborníka, jak jsme vám radili v předchozím odstavci. Počítejte však s tím, že si odborník za určení ceny řekne o zaplacení malého poplatku. Záležet tak bude na vás, jestli si dokážete poradit sami či nikoliv. Jízdní kolo musí být v naprostém pořádku. V opačném případě se může stát, že vám kupující následující den bude zvonit na váš zvonek. I o tomto bodu jsme se již bavili v předchozích odstavcích.

Jak pokračovat s prodejem jízdního kola?

Nyní je zapotřebí udělat fotografie vašeho jízdního kola. Pokuste se udělat opravdu kvalitní fotografie, a to i detailních částí jízdního kola. Veškeré nedostatky, jako jsou škrábance se snažte vyfotit z maximálního detailu. Kupující tak bude seznámen ze vším, co je na vašem jízdním kole špatně. Mimo jiné si získáte důvěru potenciálních zájemců, protože uvidí, že jízdní kolo není foceno ve tmě. Dále ocení i velký počet fotografií, včetně výše uvedených detailů. Máte své jízdní kolo nafocené?

Přesouváme se k popisu. Rovněž by měl být popis důkladný a maximálně přesný. Každou chybu či škrábanec se snažte v inzerátu popsat. Popis inzerátu piště například ve Wordu nebo jiném programu ve vašem počítači. Rozhodně jej v žádném případě nepiště rovnou na vámi vybrané inzertní portály. Ty totiž budete vybírat až na závěr. Inzertní portály by měly být důvěryhodné a navštěvované. K těm nejznámějším patří například Bazoš nebo Annonce. Využít k prodeji jízdního kola lze také Facebookové skupiny. Tady ovšem buďte obezřetnější.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..