Tag Archives: záda

Jaký nosič kol vybrat

Letos přede mnou stojí nejen volba destinace mé cyklodovolené. Než na ni pojedu, čeká mě ještě jeden úkol. Vybrat si nové auto a spolu s ním též střešní nosič kol. Málokdy totiž ten starší jde použít i na jiném autě. Prakticky mi to fungovalo jen jednou.Ako nastaviť bicykel pri bolesti v krížoch

Aj cyklista je len človek a ako takého ho postihujú choroby alebo úrazy. Ale cyklista je vytrvalý človek a preto chce aj napriek obmedzeniam, ktoré choroby a úrazy prinášajú, naďalej sa venovať svojmu koníčku a jazdiť na bicykli, aby poznával nové miesta, kochal sa krajinou a užíval si život. A v neposlednom rade môže byť jazda na bicykli kondičnou záležitosťou a pomáha utužovať zdravie a udržiavať fyzickú silu, ktoré sú potrebné pre bežný život. Ako teda upraviť svoj bicykel, keď nás bolí chrbát či kríže a nechceme sa vzdať jazdenia?

Ďalšie využitie funkčnej bielizne

Nepatrím k cyklistom, ktorí vyhľadávajú vyslovene zimné podmienky na jazdu na svojom dvojkolesovom tátošovi. Ba priam sa bicyklovaniu v zime vyhýbam. Hoci mám kúpené zimné spodné oblečenie na bicykel, ako som písal nedávno. Niektoré časti využívam pri jesenných výletoch, aby som netrpel chladom a zimou. No aj tak moja zimná bielizeň v zime nezaháľa.

Kvalitní značkové cyklistické oblečení za super ceny. Kde jej sehnat?

Když už se rozhodnete opustit pohodlí svého domova a vyjet si na projížďku na kole a nejedná se vám pouze o pětiminutovou cestu na nákup, existuje hned několik věcí, které vám mohou pomoci váš cyklistický zážitek zpříjemnit. Kromě základního předpokladu, kterým je samozřejmě jízdní kolo, hovoříme především o cyklistickém oblečení.

Na mňa nemusíte trúbiť, ja mám spätné zrkadlo

Ako cykloturista sa pohybujem nie len po poľných a lesných cestách, ale často jazdím aj na asfaltkách. Obľubujem cesty tretej triedy medzi dedinami, ale občas musím prejsť aj nejaký kus po ceste prvej triedy. A teda sa stretávam s celkom silnou premávkou, kedy ma predbiehajú osobné aj nákladné autá. V takom prípade už nie som len amatérsky športovec, ale predovšetkým účastník cestnej premávky. Som si toho vedomý.

Cykloturistika na elektrokole?
Proč ne!

Milujete výlety na kole, ale nebaví vás šlapat? Ještě relativně nedávno byste jednoduše měli smůlu. Museli byste se rozhodnout, jestli zůstanete doma, nebo se pořádně zapotíte. Dneska je všechno jinak a prim hrají elektrická kola neboli elektrokola. A o tom, že nejde jen o krátkodobý módní výstřelek, svědčí pravidelný meziroční nárůst prodejů. V roce 2015 se v České republice prodalo kolem 30 tisíc elektrokol, což je o 15 % více než v roce předešlém. Výrobci neusínají na vavřínech a neustále zlepšují parametry. Nižší hmotnost, lepší dojezd a příjemnější ceny možná nakonec přesvědčí i vás.

Index náročnosti trasy

Už dlhšiu dobu som hľadal spôsob, ako vzájomne porovnať medzi sebou viaceré cyklotrasy tak, aby bolo na prvý pohľad jasné, ktorá z nich je náročnejšia na kondíciu alebo či sú dve rôzne trasy približne rovnaké z hľadiska toho, koľko síl na ich absolvovanie budeme potrebovať. Pretože len samotná vzdialenosť, ktorú plánujeme na bicykli ujsť, resp. koľko sme už urobili kilometrov, nestačí na zhodnotenie toho, ako nás takýto výlet bude bolieť. Myslím, že som na to prišiel.

Po dlhom čase opäť sólo výlet na bicykli

Je to tak, po trinástich rokoch jazdenia na bicykloch vo dvojici s priateľkou budem asi musieť opäť začať jazdiť sám. Aké to asi bude som si vyskúšal týždeň po prvom tohoročnom výlete po okrese. Využil som fakt, že sa po daždi umúdrilo počasie, že som si spravil dopredu čo najviac roboty a mal teda čas vybrať sa na bicykel aj v piatok, kedy väčšina ľudí finišuje v práci svoje povinnosti pred víkendom.

Cyklooblečení do letních veder

Volné dny a teplé počasí přímo vybízí vyrazit si na kole do přírody. Ale i v horkých letních dnes musíme myslet na to, jak se co nejlépe obléci. Oblečení nás má chránit nejen před větrem či chladem a deštěm, ale i před přemírou slunce a také před dalšími nástrahami přírody. A při pohybu na silnicích je součástí naší pasivní bezpečnosti.

Sportovní oblečení nejen na kolo

Když jako cyklista objevíte kouzlo funkčního oblečení, je jen přirozené, že při každé sportovní aktivitě budete chtít stejný komfort. A předpokládám, že jako rekreační cykloturista, když v zimě na kole nejezdíte, věnujete se jiným druhům sportu. Ať už s přáteli pro zábavu, nebo se svým týmem využíváte v zimě možnost trénovat a hrát malou ligu v hale. To vše si vyžaduje sportovní dresy.