Tag Archives: servis

Lepší kola na kolo

Každý cyklista touží po dokonalém kole, ale často kupujeme kompromis mezi našimi sny, finančními možnostmi a tím, co je na trhu dostupné. To ale neznamená, že své kolo nemůžeme postupně upravovat a vylepšovat. Kupovat doplňky a další vybavení, ale taky vyměnit některý ze základních dílů našeho sportovního miláčka.Komplexní prohlídka kola před sezónou

Když celou zimu prosedíte u kamen a někdo po vás s prvním jarní sluníčkem chce, abyste se honem rozhýbali a začali sportovat, nejde to tak rychle, jak byste si představovali. Úplně stejně to funguje i s vaším kolem. Když ho poprvé na jaře vytáhnete po dlouhé zimě, také potřebuje pořádnou přípravu stejně jako vy.

Môj Dexter už nevŕzga

V minulom článku som spomínal, ako sa počas výletu objavilo nepríjemné škrípanie vždy, keď som šliapal do kopca alebo na rovinke silou. Pozorovaním som zistil, že je to nezávisle od zaradeného prevodu vždy, keď sú pedále vo vodorovnej polohe a že je to zrejme zo stredového zloženia. Dnes som poruchu odstránil. Či skôr dal odstrániť.

Po dlhom čase opäť sólo výlet na bicykli

Je to tak, po trinástich rokoch jazdenia na bicykloch vo dvojici s priateľkou budem asi musieť opäť začať jazdiť sám. Aké to asi bude som si vyskúšal týždeň po prvom tohoročnom výlete po okrese. Využil som fakt, že sa po daždi umúdrilo počasie, že som si spravil dopredu čo najviac roboty a mal teda čas vybrať sa na bicykel aj v piatok, kedy väčšina ľudí finišuje v práci svoje povinnosti pred víkendom.

Věnujte pozornost zazimování svého kola

Chladné počasí je pro mnoho cyklistů výzvou, aby své kolo uložili k zimnímu spánku a vytáhli ho až na jaře. Obvykle ho uklidí někam do kůlny nebo do sklepa či do garáže. Jenže nejde prostě kolo jen tak vzít a nechat ho ve stavu, v jakém jste s ním jeli na poslední podzimní vyjížďku. To by se vám mohlo nepříjemně vymstít. Určitě totiž chcete, aby vaše kolo bylo pojízdné i na jaře a vůbec aby vám vydrželo co nejdéle. Investice do jízdního kola totiž rozhodně není malá. Pokud nebudete o kolo správně pečovat, může se vám pomstít třeba korozí.

Prehľad v cykloservise jedna radosť

Aj bicykel je len stroj a používaním sa kazí. Nie často, ale občas naše tátoše od nás dostanú zabrať a preto nie je od veci robiť pravidelný servis a občas musíme podstúpiť aj náročnejšiu opravu. Kým výmenu lanka alebo deravej duše zvládnem sám, tak celkom často navštevujem rôzne cykloservisy. Najmä na dovolenke. Vždy si vyhradím jeden deň na to, aby som si nechal skontrolovať dôkladne svoj bicykel a prípadne opraviť, čo treba.

Co s sebou na cyklodovolenou

Na dovolené si chceme odpočinout od každodenních starostí. Současně ale nechceme žít úplně asketicky a máme rádi své pohodlí. Proto si sebou bereme věci, které nám dovolenou zpříjemní a zjednoduší. Za ta léta, co jezdíme převážně na dvoutýdenní pobyty a bydlíme nejčastěji v pensionech, už máme vypracovaný seznam, co všechno budeme potřebovat. Možná vás bude inspirovat, co si sebou zabalíte z domova na té vaší dovolené na kole.

Cyklo pláště na kolo

Volba ideálního cyklo pláště na kolo je velká alchymie a záleží na mnoha proměnných. Přečtěte si, co je třeba brát v úvahu, a jak se ve všech parametrech vyznat.

Na trek si jistě nevezmete společenskou obuv s tenkou podrážkou či dokonce podpatkem a na běh určitě nenatáhnete těžké pohorky. Jako je adekvátní obutí nohou základem pohodlné a zdravé chůze, stejné pravidlo platí i v případě kola pro dosažení jeho ideálních jízdních vlastností.

Jak nejlépe potěšit cyklistu pod stromečkem?

Máte mezi příbuznými, známými či přáteli vášnivého cyklistu? V tom případě jeho zálibu rozhodně neopomíjejte při výběru vánočních dárků. Určitě bude mít velkou radost, že na něho pamatujete a vhodný dárek s cyklistickou tematikou ho potěší mnohem víc, než příliš velké ponožky, nebo sada kapesníků, když stejnou dostal už vloni. Jaké dárky vybrat pro cyklistu? Co se mu může v nadcházející sezóně hodit?

Držiak fľaše na korman

Hneď v prvých dňoch používania našich nových bicyklov ma Olinka požiadala, či by som niečo nemohol urobiť s jej fľašou na vodu, či skôr držiakom. Jej nová Quanta totiž má inú geometriu rámu kvôli odpruženej prednej vidlici a jej obľúbená veľká deväťdecová fľaša z výletu do Klatov na Šumave sa jej do držiaka nezmestila. A menšia fľaša sa jej zase za jazdy celkom zle vyberala. Že či by som jej nenamontoval držiak fľaše na korman, aby sa nemusela so svojou nie celkom OK chrbticou k nej zohýnať. Skúsil som sa na taký držiak opýtať u nás v meste v jedinej cyklopredajni a servise.