Český ráj outdoor sports rozšiřuje svůj záběr o jízdní kola a kompletní cyklo vybavení

Pokaždé když plánuji cyklodovolenou, plánuji i velký servis našich dvou horských kol. Po dovolené toho už moc nenajezdíme a po začátku sezóny je dobré v létě vše opět seřídit anebo vyměnit. Proto se zajímám, kde v naší destinaci najdu dobrou cykloprodejnu s cykloservisem. Jak je na tom Mladoboleslavsko?

Nedávno jsme měnili jízdní kola a ze zdravotních důvodů jsme zvolili opět horská kola s odpruženou přední vidlicí. Chceme aby nám dlouho a dobře sloužila, tak se o ně starám, ale některé opravy nebo seřízení raději vložím do rukou odborníků. A kdyby bylo potřeba snad vyměnit nějaké cyklistické komponenty, tak dobře zásobená prodejna je jich dobrým zdrojem. Co já s rozdělaným kolem někde v penzionu, že? Když navštívím dobrý servis kol, tak vím, že vše bude dobře uděláno a já si zatím prohlédnu nabízený sortiment. I když jezdíme dost i po asfaltu, zejména lesní cesty a silnice třetí třídy, vyhovují nám naše kola, ale i tak se rád podívám na nová silniční kola, jelikož jsem fanoušek všech tří Grand Tour, i když jen jako televizní divák. I proto nepoužívám tretry na kolo, ale vystačím si s kvalitní obuví, ve které mohu i do lesa i na prohlídku hradu.

Gravel kola by mohla být zajímavá i pro nás, ale našim páteřím lépe prospívá kolmější posed na horských kolech, i když je méně aerodynamický a možná i méně účinný. Ale nejezdíme závody, jezdíme se kochat krajinou, proto trávíme letní dovolenou na kolech s přítelkyní vždy v jiném koutu Čech a Moravy. Co mají ale všichni cyklisté společné, je potřeba dávat si pozor na cestách na jiné účastníky provozu a sebe chránit. Takže naší pozornosti neujdou i nové helmy na kolo. Naše už jsou starší a občas je potřeba je vyměnit, i když neposloužili svému primárnímu účelu. Materiály totiž stárnou, tak aby když bude potřeba jejich služeb, aby byly tip-top. No a u toho se vždy koupí nějaká ta blikačka, šikovný držák na řídítka nebo nová láhev na vodu.

Než se pokocháme v prodejně, a to každý rok i když v jiném koutu republiky, mají naše kola zkontrolované ráfky, vyměněné brzdové destičky či řetězy, občas to potřebuje i plášť. Správně napnutá lanka přehazovaček jsou důležitou maličkostí i v lehkém terénu. Mladoboleslavsko může být i naším cyklistickým rájem, když máme „za zády“ tak skvělý servis a prodejnu. Český ráj outdoor sports, odborníci na outdoor vybavení teď rozšířili svůj sortiment o potřeby pro všechny cyklisty všech věkových kategorií. Jejich zkušenosti jsou určeny všem vyznavačům sportů ve volné přírodě, s jejich pomocí může být každá dovolená příjemná.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..