K čemu jsou cyklistické rukavice a jak je vybrat

Mnoho cyklistů podceňuje správnou výbavu na jízdní kolo. Do výbavy patří bezpochyby i cyklistické rukavice. Pokud narazíte na cyklistu, který má téměř kompletní výbavu, jež potřebuje, zjistíte, že právě cyklistické rukavice mu chybí. Cyklistické rukavice se zároveň řadí mezi výbavu, kterou cyklisté podceňují. V následujících odstavcích si povíme, k čemu vlastně cyklistické rukavice jsou a jak je vybrat. Věřte nám, že se do této položky vyplatí investovat finanční prostředky. Kromě toho jsou cyklistické rukavice zbožím, které vydrží.

K čemu jsou cyklistické rukavice dobré?

Není pochyb o tom, že jsou cyklistické rukavice velice důležitou součástí výbavy na jízdní kolo. Jde o bezpečnostní prvek, který chrání vaše ruce před puchýři a otlačeninami. Zbaví vás tak nepříjemných bolestí a nepohodlí. Právě to vás čeká, jestliže budete cyklistické rukavice ignorovat. Nemyslete si ale, že vám postačí obyčejné cyklistické rukavice. Pokud koupíte první cyklistické rukavice, na které narazíte, s největší pravděpodobností vám nepomohou. Vy si tak budete připadat, jako byste žádné cyklistické rukavice na sobě neměli.

Převážně u delších jízd se bez cyklistických rukavic neobejdete. Nepříjemné bolesti a tvorba puchýřů a otlačenin bude mít negativní vliv na vaše výsledky a výkony. Budete-li jezdit delší jízdy pravidelněji, vaše ruce nedostanou správnou regeneraci a nebudou se tak moct léčit. Cyklistické rukavice vám od těchto potíží pomohou. Jestliže jezdíte na jízdním kole téměř denně, doporučujeme vám se poohlédnout po kvalitnějších cyklistických rukavicích. Jedině tak snížíte možná rizika, jež vám hrozí. Nenechte své ruce trpět.

Jak vybrat cyklistické rukavice?

V první řadě by cyklistické rukavice měli mít odpovídající velikost. Není dobré mít rukavice příliš velké nebo naopak příliš těsné. Ať už vyberete větší nebo naopak menší rukavice, bude to mít negativní dopad na vaše ruce a celkovou jízdu. Cyklistické rukavice vám musí skvělé padnout. Mezi další body patří, zda si zakoupíte cyklistické rukavice s krátkými nebo dlouhými prsty. Tady je výběr snadný. Na zimní období vám doporučujeme s dlouhými prsty. Ve většině případů se jedná o zateplené rukavice. V létě lze sáhnout po rukavicích s krátkými prsty.

Na závěr se zaměřte na komfort a materiál rukavic. V cyklistických rukavicích se musíte cítit dobře. Od toho se bude odvíjet výběr materiálu. Jak jsme již uvedli v předchozích odstavcích, je dobré si za toto vybavení připlatit nějakou tu korunu navíc. Za tyto peníze získáte nejenom kvalitnější cyklistické rukavice, ale především komfortnější. V nich následně vydržíte i delší trasy, a to v pravidelných intervalech. Levné a nepohodlné cyklistické rukavice vás neochrání. Mimo jiné se nebudete cítit příjemně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..