Category Archives: Krupinská vrchovina

Neustála zmena – aj to môže byť cykloturistický výlet

Po dlhých júlových dňoch úmorných horúčav prišli dní plné dažďa a vetra. V prvú augustovú sobotu malo byť bez dažďa, s miernou teplotou a slabým vetrom. Ideálny čas na prekonanie cyklistického absťáku. A tak som naplánoval výlet, počas ktorého sme mali ambíciu vykonať až tri návštevy. A samozrejme vylepšiť svoju kondíciu. To som ale netušil, že to bude deň plný zmien. No nakoniec všetko dobre dopadlo a výlet sme si s Olinkou v podstate užili. Čo sa vlastne stalo?Nové cesty okolo Čebovskej Bukoviny

Cesty medzi Čebovcami, Cerovom a Senohradom som mal vždy veľmi rád, lebo je tam pekná príroda, kľud a aj keď kopce, tak výlety ma vždy bavili. Lenže kvalita asfaltu bola posledné roky veľmi, veľmi zlá a jazdiť tam bolo utrpením. Či už autom, motorkou alebo samotným bicyklom. No pri poslednom výlete do Šiah sme si všimli, že cesta na Opavské Lazy má nový povrch. Tak sme sa rozhodli overiť si, koľko tých nových ciest je tam vlastne. A po dlhých rokoch sme sa poslednú júnovú sobotu vydali smer Litava.

12 hodín Le Šahy

V minulosti sme pred koncom sezóny absolvovali niekoľko rokov po sebe výlet na bicykli do Šiah a späť. Svojou dĺžkou patrila táto trasa k najdlhším, ktoré sme absolvovali. Tento rok sme sa rozhodli podniknúť tento výlet o čosi skôr, ešte pred letnou dovolenkou, kde sme vždy získali dobrú kondíciu. A súčasne sme chceli spojiť návštevu aj dobrý obed s náročnou cyklotúrou. Nakoniec sa z toho vykľul takmer dvanásť hodinový výlet.

Kde srnky dávajú dobrý deň

Poslednú májovú sobotu sme sa vybrali s Olinkou na výlet na severovýchod, na miesta, kde líšky dávajú dobrú noc. Hoci je prvý úsek väčšinou do kopca, príroda je tam krásna a neskôr v lete človek narazí aj na čerešne. Tento cyklovýlet smeroval cez Koprovnicu a Veľký Lom do Senného s návratom cez Dolnú Strehovú. A hoci ho absolvujeme každý rok aspoň raz, tento raz to bolo trochu iné.

Giro d`Hrušov

Kým sa profesionáli v Taliansku trápili s traťou do Janova, my sme si s Olinkou vymysleli svoj okruh. Škoda by bolo nevyužiť predĺžený víkend a celkom slušné počasie. Keďže ale máme tých hobby trochu viac, ako len bicyklovanie, museli sme si tento druhý májový víkend dobre naplánovať. Nakoniec ale všetko dopadlo dobre, hoci samotný priebeh tomu veľmi nenaznačoval.

Nová cykloturistická základňa vo Veľkom Krtíši

Nízka hustota premávky na cestách a malebná krajina kombinujúca kopce na severnej časti s pahorkatinou či rovinami na juhu robí z okolia Veľkého Krtíša zaujímavú cykloturistickú lokalitu. Pokiaľ ste zvažovali dlhšiu návštevu tohto kraja, len vám tu chýbala vhodná základňa, kam by ste sa po celodennej túre mohli vrátiť, teraz je všetko inak.

Professional tour de Senohrad

V sobotu 24. augusta počasie konečne povolilo, teploty sľubovali atakovať nanajvýš 24°C, takže sme sa opäť rozhodli pre malý výlet do okolia. Cieľ bol tentoraz celkom jasný, Senohrad na sever od Veľkého Krtíša. Býva tam jeden zákazník, ktorému bolo treba doručiť faktúru a tiež ma tam čakala asi hodina práce. Spojili sme príjemné s užitočným. Takže sme vlastne bicyklovali s priateľkou za peniaze 😉