Načase kúpiť nový bicykel

Nastal čas znovu sa vydať trochu do prírody. Vyraziť na bicykli po poľných cestách a starších asfaltkách s minimom premávky, zato s príjemnými zákutiami. Lenže pohľad do garáže naznačuje, že by to mohol byť aj veteránsky výlet. Starý bicykel potrebuje rozsiahlejší servis, takže nejaké eurá to stáť bude a tiež kopu času, než sa vychytajú všetky „muchy“ starého bicykla. Alebo je lepšie kúpiť nový bicykel?

Pretože ten bude okamžite použiteľný. Kuriér dovezie domov objemnú škatuľu, z ktorej vybalím kompletný bicykel a po pár hodinách nastavovania na svoju postavu, namontovanie doplnkov, svetiel, držiaka druhého bidona alebo mojich obľúbených spätných zrkadiel, aby som na okreskách videl, čo sa deje za mnou, môžem vyraziť na prvý výlet. A cyklopočítača. Nákup cez internet odstraňuje limit miestnej dostupnosti bicyklov rôznych značiek. Nemusím obchádzať mestá v okolí. Svoj nový bicykel si vyberiem v obývačke. Alebo v garáži.

Želovské pivnice

Páčia sa mi ostré pretekárske stroje, možno preto, že som v minulosti pretekal, hoci v inej kategórii. No teraz som už starší a kľudnejší, pretekárske ambície nemám, takže tento druh bicyklov je pre mňa už pasé. Poobzerám s apo niečom inom, do oka mi padli odpružené horské dvadsaťdeviatky. A že v tomto segmente je naozaj z čoho vyberať! Myslel som si, že to za chvíľu mám, ale kým si pozriem všetky verzie a vyberiem komponenty podľa svojho želania, ešte chvíľu nad stránkami strávim. A potom už iba vymyslieť, kým príde kuriér s novým bicyklom, kam dať ten starý bicykel.

Orientovať sa na osvedčené a spoľahlivé značky i predajcov má zmysel. Designové kúsky a HiTech špecialitky môžu priťahovať pozornosť (a vyťahovať peniaze z vrecák), ale tiež môžu jedného dňa skončiť, ako holandský producent elektrobicyklov VanMoof a následne vám začínajú problémy so servisom. Bicykle nechcem ako ozdobu na stene vo svojej kancelárii. Je to pre mňa náradie, ktoré mi umožní sa v prírode vybúriť, odreagovať sa a tiež udržať dobrú kondíciu. Preto ho chcem od spoľahlivého dodávateľa a s dostupným servisom.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..