Cyklodovolená v Dolomitech

Dovolenou na kole trávím vždy v Čechách nebo na Slovensku a nejraději v kopcích blízko hranic, abych se mohl vydat do Německa nebo Rakouska i Maďarska a Polska a podívat se, jak se žije jinde. Ideálně vždy dva týdny spolu, ale když práce jinak nedovolí, tak si beru dovolenou vždy týden a spolu s víkendy si udělám dvě dovolené pokaždé jinde. Teď jsem zatoužil jet o kus dál a do větších kopců.

Mám kamaráda, který mě láká na motorky. Řidičák na ni mám, ale jízda na kole mě baví víc, i když na kole se do Dolomitů vydat nemohu, jako on na motorce. Ale týden dovolené a dva víkendy k tomu, to už je jiná káva. Dobrým místem je jeví Val di Fiemme, tady si udělat základnu a podnikat hvězdicové výlety do okolí.

Ze všeho za nejdůležitější považuji zvolit si dobré místo pro ubytování Val di Fiemme, aby to nebylo daleko na cyklotrasy, ale ani na dobrou večeři po návratu z výletů. V tomto turistickém centru je jistě hodně hotelů, ale já dávám přednost penzionu s vlastním kuchyňským koutem a zejména kolárnou, ať nemusím nechávat svého dvoukolového oře na noc bez dohledu anebo se s ním trápit do pokoje ve druhém patře každý večer. Stránka nabízí dobrý přehled ubytovacích možností v celém údolí a jeho okolí a vybrat si lze jak podle komfortu, tak podle ceny.

Trentino

Neméně důležité je umět si správné vybrat trasu a náročnost výletu. Zejména s ohledem na kondici svou i mé přítelkyně. Chceme si přece dovolenou užít se vším všudy, ne se jenom strhat a pak doma dávat z dovolené další týden dohromady. Proto jsem si dopředu prohlédl nabízené cyklistické trasy ve Val di Fiemme pro turistická i MTB kola a do seznamu favoritů zařadil ty s ideálním poměrem nastoupané výšky i ujeté vzdálenosti podlé svého indexu náročnosti trasy, který zohledňuje i aktuální kondici. Přece jenom na začátku sezóny je menší než na jejím konci.

Cyklistická dovolená v Dolomitech bude pro mě velkým zážitkem. Jako na každém výletě, i tady budu mít u sebe foťák a budu se snažit pořídit ty nejlepší snímky do rodinného alba i pro tento web.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..