Nejlepší cyklodovolená je v penzionu

Asi každý si chce svou dovolenou pořádné užít. A k tomu potřebujeme tři věci. Hezkou lokalitu, dobré jídlo a skvělé ubytování. A samozřejmé slušné počasí. Ale i jeho vrtochy lépe sneseme, když pár dní zůstaneme pod střechou, kde jsou všechny služby, není daleko do města na nákup nebo na výlet na historický zámek a když jsou naše kola v bezpečí.

Spaní pod stanem už není pro mne, nechci nechávat věci jen tak, když si vyjedu na výlet po okolí. Turistická ubytovna mi neposkytuje komfort, který chci mít na dvoutýdenní dovolené, je tam málo soukromí. A navíc jsem zvyklý si svou snídani připravovat sám, abych dodržoval svůj oblíbený jídelníček. Proto mým oblíbeným ubytováním na dovolené po Čechách je vždy penzion. Téměř vždy se jedná o menší objekty, kde je spolu se mnou jen málo dalších hostů, většinou stejného ražení, se kterými si není problém porozumět. Vlastní sociální zařízen a sprcha na pokoji poskytuje dost komfortu a soukromí po návratu z výletu. Zmíněná kuchyňka s lednicí poslouží nejen pro přípravu snídaní, ale i lehkých večeří, když se nám z penzionu nechce, ať už pro únavu nebo špatné počasí.

Samozřejmě jsme vyzkoušeli i hotely, ale tam jsme téměř vždy narazili na problém, kam uschovat kola. Hotely cílí na jiný typ hostů a už mě nebavilo obvolávat vytipované hotely a zjišťovat, zda naše kola dovedou bezpečně uschovat. Naopak penziony zacílené na turisty a cykloturisty s koly počítají a mít vlastní klíč od velké garáže je samozřejmostí.

Další velkou výhodou penzionů je fakt, že stojí nejen v centru měst, ale i na jejich okraji nebo na vesnicích. To je pro mne ta pravá dovolená, když jsem okamžitě v přírodě, mimo aut a civilizace a mohu se projet v klidu lesními cestami, vyšlápnout si do kopců, ochutnat maliny nebo borůvky a nasávat vůni stromů. Navíc přístup a ochota majitele penzionu je často zcela jinde než u manažera hotelu s desítkami pokojů a hostů.

Zkrátka penzion je pro mne zárukou dobrého a příjemného ubytování a skvělé dovolené kdekoliv v České republice.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..