Výkony fanoušků na Tour de France

Stará dáma, jak se přezdívá největšímu závodu cyklistů Tour de France, nepřestává udivovat výkony cyklistů a technickým vybavením jednotlivých týmů. Závodníci jedou navzdory větru, dešti a někdy i přes svá zranění, která utrpí v zápalu boje nebo ve chvilce nepozornosti. Ale za pozornost stojí občas i výkony fanoušků cyklistiky, jako na následujícím videu.

Nejen závodníci Tour musí dbát na pravidelný pitný režim. A zatímco my rekreační cyklisté si své bidony vozíme po celou trasu své vyjížďky a pravidelně doplňujeme vodu, závodníci si mohou své zásoby doplňovat prakticky po celou dobu závodu, vyjma posledních 20 kilometrů. Na trase jsou nejen bufety, úseky, kde si za jízdy, často akrobatickým způsobem, vyzvednou tašku se zásobou jídla a pití od svých podpůrných týmů. Bidony si berou ze svých doprovodných vozidel nebo šampionům vozí vodu jejich domestici, tedy podporní závodníci v týmu. A aby prázdný bidon nemuseli sebou zbytečně vozit, odhazují je.Prázdné bidony se stávají ceněnými suvenýry pro diváky, nejen cyklisty. Ovšem někdy bývá ukořistění bidonu náročnou a bolestivou záležitostí, jak tomu ukazuje toto video z druhé etapy Tour de France 2015 z Rotterdamu.

Takto získaný bidon asi nebude běžnou součástí cyklistické výbavy a nebude používán na pití vody. Spíš asi zůstane na čestném místě poličky se suvenýry a bude doplněn příběhem „Jak jsem si skočil pro bidon“.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..