Rozměry dětských jízdních kol

Rozdělení dětských kol nebývá jednoduchým procesem. Zvlášť v momentě, kdy jde o koupi prvního jízdního kola pro vaše dítě. Následným pokračováním a růstem dítěte je potřeba jízdní kolo upgradovat směrem nahoru. V žádném případě nenechávejte větší dítě na menším jízdním kole, protože jeho jízda nebude komfortní, což může vést nejenom ke zdravotním problémům, ale i havárii. Dítě příliš často musí krčit kolena a nemá na volný pohyb dostatek prostoru. Jak poznat, že je jízdní kolo pro dítě už malé nebo jak často je potřeba dítěti kupovat nové jízdní kolo?

Dítě ve věku 2 až 4 let

Děti ve věku 2 až 4 let mají délku dětských nohou, jež je měřená od rozkroku po patu ve většině případů v rozmezí od 35 do 42 centimetrů. Pochopitelně mohou existovat výjimky. Budeme-li se ale řídit průměrem, pak by dítě mělo mít jízdní kolo v rozměrech 12 palců. Kromě toho je dobré přidat na jízdní kolo také boční přídavná kolečka. Taková jízdní kola zakoupíte prakticky v jakémkoliv hračkářství. Nemusíte nutně pro jízdní kolo s tímto rozměrem pro specializovaných prodejen. V mnoha případů ani taková jízdní kola nebudou nabízet.

Dítě ve věku 4 až 6 let

Tady už mluvíme o rozměrech pohybující se od 40 do 50 centimetrů. O dva palce tedy přidáme a zastavíme se na hranici jízdního kola s 14 palci. Opět jsou taková jízdní kola snadno dostupná v hračkářství nebo sportovních prodejnách. Více se už můžeme zaměřit také na specializované prodejny. Na druhou stranu jízdní kolo dítěti nevydrží příliš dlouho. Je dobré tedy finanční prostředky odkládat na pozdější dobu.

Dítě ve věku 5 až 8 let

U dětí v tomto věku mluvíme o rozměrech v rozmezí od 45 do 55 centimetrů. Půjde tak o jízdní kola o velikosti 16 palců. Jízdní kola jsou už vybavená ruční brzdou a je potřeba si pro takové jízdní kolo dojít do specializovaných prodejen nebo sportovních obchodů.

Dítě ve věku 6 až 9 let

Tady už jde o relativně slušného cyklistu, pokud se jízdnímu kolu věnuje od samého začátku. Délka dětských nohou je u děti v tomto věku stanovena na 50 až 60 centimetrů. Je dobré takovému dítěti pořídit jízdní kolo s 18 palci. Bohužel se těchto jízdních kol moc nevyrábí. Určitě ale nějaké naleznete, budete-li se snažit.

Dítě ve věku 7 až 10 let

Rozměr délky dětských nohou je u těchto dětí přibližně 55 až 63 centimetrů. Jízdní kola už nabízí mimo jiné i několik stupňů rychlostí. Jízdnímu kolu nechybí ani ruční brzda. Zaměřte se na větší kola s 20 palci. Už se tak blížíte k dospělým jízdním kolům. Dítě by mělo ale jízdu na takovém jízdním kole bez problému zvládat.

Děti ve věku 10 a více let

Tady už se dostáváme k jízdním kolům s 24 palci. Funkce takových jízdních kol se už náramně podobají těm, které mají dospělé osoby. Délka dětských nohou dosahuje až 72 centimetrů. Dítě tak nemá problém dosáhnout na pedály.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..