Mýty a pravdy o elektrokolech

elektrokolo A2B Hybrid

Elektrokola získávají na popularitě. Jejich jízda je o něco jednodušší, a tak si je pořizují lidé všech věkových kategorií. Velká část lidí si ale myslí, že elektrokolo funguje podobně, jako elektro koloběžka. Jen málo kdo ví, že tomu tak není, alespoň, co se týče některých bodů. Právě to je důvod, proč je dobré si přečíst tento článek. Jedině tak zjistíte, jak se věcí ve skutečností mají. Ještě je potřeba doplnit, že se zákony a pravidla pro elektrokola často mění, a tak je důležité si hlídat, jak jsou na tom vždy aktuální údaje. Základy vám ovšem povíme níže.

Nic nemusím dělat a pojedu 25 kilometrovou rychlostí

Nejedná se o elektro koloběžku. Rozhodně si nemyslete, že nebudete šlapat. Elektrokolo vám pomáhá při klasickém šlapání, a to převážně do kopce nebo v náročnějších terénech. Není to ale motorka, která vám pojede sama od sebe, podobně, jako například elektro koloběžka, jak jsme již uvedli. Pořád musíte vykonávat určitou dávku energie. Jen s tím rozdílem, že nebudete na konci své cesty tolik unavení, jako doposud, kdy jste využívali pouze své klasické jízdní kolo.

Hlídat si parametry elektrokola

Chcete-li jezdit na cyklostezkách a silnicích, hlídejte si všechny parametry. Jedině tak budete mít jistotu, že vám policie nebude moct udělit pokutu. To platí i pro případ, kdy způsobíte na cyklostezce nehodu a vaše elektrokolo nebude splňovat evropské normy. V takovém případě se dostáváte do nemalých problémů. Tyto evropské normy se mohou každým měsícem lišit, a tak je potřeba být vždy ve střehu. Před každou jízdou si aktualizujte své informace. Vyhnete se tak případným problémům.

Povinné ručení a STK? Opravdu ne!

Prozatím opravdu nepotřebujete žádné povinné ručení nebo STK. Elektrokolo nemá ani registrační značku. Opět zde ale platí, že jde o dočasné pravidlo. Co se chystá vláda udělat v budoucnu je pouze a jen ve hvězdách. Je tak dost možné, že postupem času bude potřeba mít na elektrokolo registrační značku nebo povinné ručení pro případ nehody.

Bez baterie nepojedu

Obrovský mýtus. Elektrokolo má v tomto případě oproti elektro koloběžce výhodu. Dokáže jet i bez baterie, jen bude v danou chvíli fungovat jako klasické jízdní kolo. Ano, elektro koloběžka taktéž dokáže fungovat jako klasická koloběžka. Kdo by ale šlapal na zbytečně těžkém stroji? Jinými slovy elektro koloběžka nemá bez nabité baterie vůbec žádný smysl. Na jízdním kole alespoň dojedete do nejbližšího bodu, který si zvolíte pro doplnění baterie.

elektrokolo

Tip na závěr

Záležet bude na výběru elektrokola. To se bude odvíjet od několika faktorů. Jedním z těch nejdůležitějších bodů je váš finanční rozpočet. Některá elektrokola mají dojezd i bezmála 200 kilometrů. Mluvíme tady ale o kvalitních elektrokolech. Vám na městské ježdění bude hravě stačit jízdní kolo s dojezdem i 80 kilometrů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..