Nové kolo na novou sezónu bude elektrokolo

Každou zimu si vybírám lokalitu, kde bych chtěl strávit dovolenou na kole, který kraj budu poznávat. A jednou za pár let zvažuji, že si k těm cyklotoulkám pořídím o i nové kolo. Nejen kola stárnou, ale i cyklistům léta neubývají a občas se hodí, když nám v kopcích něco pomůže.

Mladí lidé v kondici hledí na kola s baterkou občas s despektem. Jenže stačí, že je mladý člověk po nemoci, nebo starší člověk po úrazu a rázem se může pohled na elektrokola změnit. Kolo s elektromotorem a baterkou umožní i méně trénovanému cyklistovi daleko delší výlety, než by zvládl jen s pomocí svých svalů a tím má možnost poznávat místa o něco dále od svého bydliště. A přiznejme si otevřeně, kdo jezdí více méně pravidelně, zná už všechny silnice a silničky i polňačky ve svém okolí, a pokud není možnost vyjet si někam do cizích končin, začíná být to pravidelné ježdění po stále stejných místech celkem rutina. Právě elektrokola nabízejí možnost zvětšit svůj akční rádius a tím překonat přicházející nudu z opakovaných výletů.

Na webu jsem si vyhlídl značku Crussis e-Largo jako jednoho z favoritů. Během čtrnáctidenní dovolené dávám zhruba 60 až 80 km trasy téměř každý den, protože si chci odpočinout, ne zhuntovat tělo. Ale některá místa jsou z místa mého pobytu trochu z ruky. Právě elektrokolo by mi umožnilo navštívit vzdálenější lokace bez toho, že bych další den nemohl vysílením na kolo.

Bavorské cyklotrasy
Bavorské cyklotrasy

Za zmínku rozhodně stojí i ostatní elektrokola Crussis“. S pomocí elektromotoru se cyklista dostane nejenom dále, než s pomocí jen svých svalů, ale si může dovolit vyjet i delší kopce po trase na zajímavá místa. Co si pamatuji, tak mi dala celkem zabrat trasa Jiřičná – Železnorudsko a zpět. Možná bych ji zvládl v pohodě i dnes, ale musím uznat, že jsem o pár let starší. A dodnes si pamatuji, jak mi po západu slunce prudce v nastalém chladu ubývalo sil. S elektrokolem bych si na stejnou trasu troufl bez obav, zda se stihnu vrátit do setmění, a určitě bych se kopce ze Železné Rudy na Klatovy nebál.

Elektrokola rozhodně stojí za zvážení a jezdit na nich je rozhodně zajímavé.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..