Plánujete na novou sezónu nové horské kolo?

Při pohledu na teploměr už většina rekreačních cyklistů sezónu 2021 „zabalila“. Jen otužilí a skalní sportovci jezdí v zimě a chladu dál. My ostatní raději u kamen vzpomínáme na hezké zážitky a krásná místa a plánujeme už příští sezónu. A taky nové kolo, pokud to stávající už má něco na tachometru.

Takové kolo totiž nevydrží věčně. Nejenže je potřeba občas dofouknout duše a zkontrolovat brzdy, čas od času je potřebná výměna řetězu nebo i kazety. A někdy je potřebných tolik servisních zásahů, že je lepší raději koupit kolo nové. Samozřejmě záleží od toho, kolik toho najezdíte a jak jezdíte. Nejvíc asi dostávají zabrat horská kola a kola v rukou nezkušených jezdců. Ale i když si pro své vyjížďky a cyklodovolené vybírám kvalitní silnice, cyklostezky a cyklotrasy a nijak své kolo nerasuju, tak komponenty kolem řetězu se zkrátka měnit musí, a když se k tomu přidají i ložiska v nábojích či středovém složení, tak je asi čas koupit celé kolo nové. Vždyť se tím kromě jiného dostáváme k novinkám a dalším vylepšením, které nám zpříjemní zážitky na dvou kolech v krajině. A své starší kolo můžeme někomu posunout přes bazar, může ještě dobře posloužit.

Když jsem byl malý kluk, pokukoval jsem po sportovních kolech do terénu, dnes označovaných jako bmx. Co už, časy se mění, dnes jezdím klidněji. Ale do mé výbavy patří i helma na kolo a oceňuji ji zejména v parném létě. Dobrá a lehká helma nejen poskytuje ochranu před případným úrazem, ale taky chrání hlavu před úpalem od prudkého slunce a přitom dobře větrá. Nemám ji na každém výletu a jsem rád, že není na kole povinná. Přesto jsou trasy a místa, kde je lepší ji na hlavě mít. Jen tak, pro jistotu.

Venku je počasí, do kterého bych své kolo nevyhnal. Zato si v klidu můžu prohlédnou webové katalogy a vybrat nové kolo pro příští cykloturistickou sezónu.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..