Údržba kola je před novou sezónou potřebná

Určitě se mezi námi najdou cyklisté, kteří si párkrát vyjedou i během zimního období. My se dnes ovšem podíváme na údržbu kola, kterou je nutné provést po zimním období. Možná si teď říkáte, že je na takový článek brzo, opak je však pravdou. Je to především z toho důvodu, že se pomalu, ale jistě blíží jaro, a to je období, kdy na cesty vyráží mnohem více cyklistů. Jak na údržbu kola, které během zimního období téměř vůbec nejezdilo?

Údržba kola po zimě je důležitý proces

Každé kolo potřebuje po dlouhém odpočinku údržbu, je to vlastně podobné, jako s autem. Nenechávejte tedy nic náhodě. Mnoho lidí, kteří se cyklistice nevěnují a kolo používají pouze jako dopravní prostředek údržbu úplně přehlížejí. To se v budoucnu může projevit jako chybné jednání. Pojďte se s námi podívat na to, jak takové kolo připravit na sezónní provoz.

Samotná údržba vyžaduje pečlivost

V první řadě je zapotřebí namazat řetěž, a to nejenom po dlouhém odpočinku, ale pravidelněji. Tím však nechceme říct, abyste před každou jízdou strávili pět minut mazáním řetězu. Tato činnost by se podle odborníků měla opakovat každých 150 až 250 km. Jedině tak docílíte bezproblémového chodu, alespoň v této oblasti.

Odpružení kola je potřeba zkontrolovat

Pokud nemáte dostatečné vybavení, je nutné pohledem zkontrolovat veškeré odpružení, které se na kole nachází. V případě, že narazíte na něco zvláštního, není od věci kolo dotáhnout do specializovaného servisu. To platí i tehdy, když u sebe nemáte pumpičku vyrobenou pro tlumiče.

Brzdy a pneumatiky jsou základem cyklistiky

V neposlední řadě byste si měli zkontrolovat funkčnost brzd. Pokud možno nejlépe začít od pomalé jízdy a postupně rychlost zvyšovat. Nedoporučujeme, abyste brzdy zkoušeli ze začátku v co nejvyšší rychlosti, abyste neohrozili vaši bezpečnost. Jestliže si netroufáte, opět přenechte kolo odborníkům. Nezapomeňte upravit tlak pneumatik na správné hodnoty podle svého kola. Pneumatiky budou s největší pravděpodobností mírně vypuštěné.
Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..