Warning: Undefined array key "a" in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 2
Warning: Undefined variable $wdbutton in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 86
Warning: Undefined variable $ppbutton in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 86
Není pochyb o tom, že je cyklistika považována za nádherný sport. Kromě toho nevyžaduje příliš vysoký finanční kapitál. Vše se dá pořídit při prvotním nákupu. Narozdíl od jiných sportovních aktivit tak zaplatíte jednorázově určitou částku a poté si už budete moct vychutnávat jízdu. Samozřejmě vás postupem času čekají další investice. Na ty si však ale počkáte relativně dlouhou dobu. Mimo jiné je údržba jízdního kola zařazená do kategorie nižší až střední třídy, co se týče finančních prostředků. Pojďme se ovšem podívat na nejčastější úrazy, které hrozí na jízdním kole.
Nejčastější úrazy na jízdním kole
Prvním častým zraněním je zlomenina zápěstí. Říkáte si, jak je možné, že si cyklista zlomí zápěstí? Odpověď je jednoduchá. Zlomenina zápěstí hrozí především při pádu z jízdního kola. Je to dáno reflexem člověka. Velké množství lidí při pádu dává ruce okamžitě před sebe. Chrání si tak obličej, včetně zubů. Právě tady hrozí zlomenina zápěstí. S tím je ovšem potřeba počítat. Člověk si ve vteřině zkrátka musí vybrat, jestli ohrozí svůj obličej nebo zápěstí. Není to ale pravidlem. Záležet bude na tom, o jaký pád půjde. Nemusíte se bát toho, že se zlomenina zápěstí týká každého pádu.
Předejít se výše uvedenému úrazu svým způsobem nedá. Vždy je ale dobré jezdit bezpečně a přizpůsobit svou jízdu vozovce. Ta bývá v mnoha případech poškozená. Dalším problémem bývá mokrá vozovka. I tady se stoprocentně věnujte řízení jízdního kola. Druhým nejčastějším poraněním je úraz hlavy. Prevence je bezpochyby nošení helmy. K úrazu hlavy může dojít i ve chvíli, kdy má cyklista helmu. Důkazem je toho výše uvedený příklad, kdy se člověk při pádu nechrání rukami. K úrazu tak může dojít v oblasti obličeje. Nebudete-li mít helmu, úraz může mít i fatální následky. Při pádu z jízdního kola dochází v některých případech i ke krvácení do mozku a úmrtí.
Další úraz a tipy pro bezpečnou jízdu
Tento typ úrazu patří mezi ty vůbec nejčastější. Jedná se o zlomeninu klíční kosti. Opět dochází k tomuto úrazu v momentě, kdy se cyklista nevěnuje řízení nebo podceňuje špatný stav vozovky či mokrou silnici. Machrování se v žádném případě nevyplácí a je tedy dobré se plně věnovat řízení. Rozhodně řízení jízdního kola nepodceňujte. I tady může docházet k nepříjemným úrazům. Zlomenina klíční kosti se léčí poměrně dlouhou dobu. Během této doby musíte dodržovat jistá pravidla, která se týkají klidového režimu. Neriskujte na jízdním kole.
Jak jezdit bezpečně? Přizpůsobte rychlost a jízdu silnici. Vždy noste helmu. Nezáleží na tom, jak náročná a dlouhá cesta vás čeká. Helma je základem při jízdě na jízdním kole. I na jízdní kolo můžete mít ochranu páteře. Ta ochrání vaší páteř v případě, že budete mít nepříjemnou nehodu. Podobně jsou na tom i ochranné prvky na ruce nebo nohy. Dále není dobré podceňovat své síly. Nejste vyspaní a stoprocentně koncentrovaní? Na jízdní kolo byste měli zapomenout.
- Odškodnění cyklisty po dopravní nehodě - Kromě bolestného mají poškození nárok i na odškodnění za ušlou mzdu a mnohé další. Získejte odškodnění, které vám náleží.