Sezóna cyklistiky přichází. Jak ochránit své kolo proti zlodějům?

Dlouho očekávané jaro je konečně tady. Všichni milovníci cyklistiky již připravují své miláčky. Pamatujte však na to, že nejste zdaleka jediní, kdo je na pozoru. Bohužel se probouzí i zloději, kteří moc rádi kradou nezabezpečená kola. Jak spolehlivě ochránit svůj bicykl?

Skrytý GPS lokátor na kolo

Nebudeme si nic nalhávat – klasický řetěz je v dnešní době absolutně k ničemu. Průměrně znalý zloděj jej překoná asi za dvě až tři minuty. A to úplně bezhlučně. Přesně proto přichází na scénu mnohem sofistikovanější formy ochrany. Jednou z těch nejoblíbenějších je GPS lokátor na kolo.

Ten v případě neoprávněné manipulace s kolem ihned pošle upozornění do vašeho telefonu. Vy v mžiku uvidíte, kde přesně se prostředek nachází. Takový GPS signál funguje kdekoliv na světě. Zařízení samozřejmě nespouští žádné hlasité zvukové projevy – ty by zloděje vystrašily, takže by se snažil alarm najít a zničit (společně s kolem).

Tato vychytávka zároveň zaznamenává ujetou trasu a ukládá ji do vašeho telefonu. Pokud používáte fitness aplikace, jste na správné adrese.

Stejně tak se stará i o bezpečí cyklisty. Pokud zaznamená náhlé přerušení pohybu, pošle vám kontrolní upozornění na telefon. Jestli jej nepotvrdíte, okamžitě dá vědět zvolenému nouzovému kontaktu (samozřejmě mu pošle aktuální lokaci kola).

Alarm na kolo se nabíjí s pomocí klasického USB-C portu. Jedno nabití vydrží na 18 dní provozu. Nemusíte se tedy bát vyjet na delší cyklodovolenou do zahraničí.

Levná, ale účinná ochrana

V naší zemi patří mezi nejspolehlivější alarmy hlavně zařízení od společnosti Rex services. Tito odborníci nabízí samotné zařízení, jeho instalaci i případný servis. Mrkněte se na webové stránky pod výše vloženými odkazy a ihned zjistíte, jak vše funguje.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..