Jak se bránit proti psům

Za tu dobu, co jezdíme na kole po silničkách a cestách v krajině, se nám několikrát stalo, že jsme narazili na psa, který nebyl na vodítku a jeho majitel nebyl v dohledu. Vždy jsem bedlivě sledoval, jak se pes chová a jen pár krát šlo o vysloveně agresivní chování. Pokaždé jsme psům ujeli, ale protože nechci nic nechávat na náhodu, řekl jsme si, že se na příští takové setkání připravím.

Kvůli psům nejezdíme na jedno moc krásné místo. Na kopci s pěknou vyhlídkou stojí vysílač i turistická chata, cesta však vede kolem samoty, u které pobíhají agresivní psi. Lidem v autech to nevadí, když ale jedete na kole do kopce, ani ujet moc nemůžete. A s majitelem není domluva, jsou to prý jeho pozemky.

Poradil mi specialista na osobní ochranu, že až příště potkám na svých výletech krajinou agresivního psa, měl bych mít u sebe pepřový sprej a v případě jeho útoku ho použít. Že se nemusím bát o zdraví psa, sprej mu neublíží. Pepřový sprej stimuluje nervová zakončení a vyvolá pocit silného pálení a bolesti, která ale nejdéle do půl hodiny odezní a nezanechávají žádné následky. Funguje to přesně jako u lidí a i spreje jsou stejné.

anti-hund-obranny-sprej-proti-psum

Doporučil mi ale na kole používat pepřový sprej s tekutou střelou. Na rozdíl od sprejů s mlhou nehrozí ve větru otočení mlhy proti mně a podráždění mých očí a sliznic. Sprej bych měl mít po ruce, tedy ne v brašnách nad zadním kolem, ale tak, abych ho mohl vždy vzít do ruky, když se objeví pes, jehož chování je nevyzpytatelné nebo evidentně agresivní.

Ze zkušenosti už vím, že pes se rozeběhne ne za prvním cyklistou v řadě, ale za posledním. Proto přítelkyně jede první, já na konci. Zatím jsem vždy psi zvládl, vymanévroval je nebo jim ujel. Často postačí proti nim i silný křik. Ale obranný pepřový sprej v brašně na řídítkách mi dá větší pocit bezpečí a možnost se aktivně bránit, když majitel svého psa neuhlídá.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

1 thought on “Jak se bránit proti psům

  1. Čo ja viem ten sprej či môže zabrániť nejakému agresívnemu plemenu napríklad kusnutiu keď sa pes rozbehne v rýchlosti.Psovi stačí sekunda kým kusne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..