Pojištění na kole se vyplatí

Jízdu na kole lze chápat jako dopravu i jako rekreační sport. Podle toho, jaké silnice a cesty si vybíráte, taková je míra rizika nehody a úrazu. Na silnicích si musíte dávat pozor na většinou rychleji jedoucí auta a náklaďáky, v přírodě zase na nenadálé překážky. I když se všichni snažíme úrazům předcházet, je dobré být pojištěn, následky se snášejí lehčeji.

Cestovní pojištění se vyplatí, když provozujete sport v zahraničí. Já rád jezdím na kole v pohraničí, protože mohu poznávat přírodu a užívat si jí po obou stranách hranice. Dnes jsou přejezdy ze země do země jednoduché, nikdo nehlídá ploty, nikdo nekontroluje pasy. Ale přijít k úrazu mimo naše území se může dost nevyplatit. Proto si uzavírám cestovní pojištění na celý rok, nebo když jezdím méně, tak na období letních měsíců. Pomáhá mi v tom srovnání cestovního pojištění online, vyberu si takové, které plní v mých preferovaných oblastech a nestojí zbytečně moc.

Velkou výhodou tohoto pojištění je, že když si zaplatíte například cestovní pojištění do Německa, platí i v jiných státech EU a v době jeho platnosti můžete vyrazit i na opačný konec Čech a projíždět se pak i na polských nebo slovenských cyklostezkách. Jeden výtisk pojistky vozím s sebou vždy v brašně na kole, druhý mám na penzionu, kde právě bydlím.

Cyklisté, kam se podíváte

Velkou část pohraničí tvoří hory. Projíždět na Šumavě po české a německé straně hranice nebo v Orlických horách si zajet do Polska mi umožňuje vidět daleko více a rozšiřuje to počet kilometrů cyklotras, které mám o dovolené k dispozici. Abych si dovolenou užíval bez obav z problémů při úrazu, využívám server TopSrovnání, abych měl dobré cestovní pojištění a ještě na tom ušetřil. Nejdříve čas, protože nemusím procházet weby jednotlivých pojišťoven. A také peníze, protože si vyberu pro sebe optimální pojištění na cesty. Potom jsem na výletu bez obav, ať už jezdím se svým kolem na kterékoliv straně hranice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.