Cestovní pojištění pro seniory je dražší než pro jiné občany

Spousta seniorů si dnes neodpustí cestování a to i s kolem po své vlastní ose. Vždyť by přece byla škod necestovat jenom kvůli tomu, že je člověk o něco starší. Naopak, v důchodu mají senioři spoustu času a tudíž také možnost podívat se i do zahraničí a provětrat tam svoji cyklistickou výbavu. Pokud ale senioři chtějí cestovat, měli by si pořídit cestovní pojištění. V takovém případě ovšem musí počítat s různými úskalími.

Získat pojištění ve věku nad 70 let bývalo nemožné

Ještě před několika lety byli lidé starší 70 let u mnoha pojišťoven vůbec nepojistitelní. Dnes už se ale situace naštěstí hodně změnila, protože mnoho pojišťovacích ústavů pochopilo, že se tímto krokem okrádají o spoustu potenciálních klientů. Různé pojišťovny proto přišly s nabídkami určenými seniorům. Je jim jasné, že senioři cestují často a rádi, protože mají čas a mnohdy i velkou energii poznávat to, na co jim během let v pracovním procesu nezbýval čas. Balíčky pro seniory vznikají navzdory tomu, že tato kategorie klientů je pro pojišťovny rizikovější skupinou právě kvůli vyššímu věku. Řada pojišťoven proto dříve měla limity pojištění do 70 let věku. Vše už je naštěstí dnes jinak, ale i tak je velmi složité získat v současnosti pojištění u osob nad 80 let věku.

turistika

Nezapomeňte na rizika a vyžádejte si potvrzení lékaře

S vyšším věkem se totiž ve vyšší míře mohou vyskytnout nějaké zdravotní komplikace na cestách, to je neoddiskutovatelný fakt, se kterým nic nenaděláme. Mezi rizika patří například náhlý kolaps, infakrt, cévní mozková příhoda. Velkým rizikem jsou ale také různé chronické choroby, třeba cukrovka, vysoký krevní tlak, ischemická choroba srdeční. Proto se pojištění pro seniory vyznačuje řadou výluk a omezení. Jestliže se senior chystá cestovat do zahraničí, měl by nejprve svůj zdravotní stav zkonzultovat s ošetřujícím lékařem a probrat s ním případná rizika. Teprve pak se vydat do pojišťovny. Je také možné, že pojišťovna bude vyžadovat potvrzení o aktuálním zdravotním stavu, aby dotyčného vůbec pojistila.

Súvisiace:  A tak som to mal dobre rozbehnuté

Porovnejte si nabídky na internetu

Dalším krokem je, zjistit si, zda-li daná pojišťovna vůbec pojišťuje osoby nad 70 let, a pokud ne, najít takovou, která má seniorské balíčky v nabídce. Velkým pomocníkem je v tomto směru internet, kde najdete nejenom informace o tom, které pojišťovny seniorská pojištění nabízejí ve svém portfoliu, ale můžete získat i cenové srovnání jejich nabídek a služeb a zvolit si takovou, která bude právě pro vás nejvýhodnější. Pokud jste senior a sjednáváte si pojištění, proberte pečlivě nabídky, můžete díky tomu významně ušetřit.

Existují různé pojistné limity

Obvykle pojistky zahrnují ta nejdůležitější rizika, jako akutní ošetření, pobyt v nemocnici, péči v případě úrazu, převoz do země v případě úmrtí. Závisí na výši pojistného limitu (obvykle cca 1 250 000-3 000 000 Kč), jakou péči pojistka zahrnuje, protože u vyšších limitů jde i o péči nadstandardní. Vždy je třeba se proto při uzavírání pojistné smlouvy ptát, co pojistka obsahuje a raději zvolit vyšší finanční krytí, které myslí opravdu na všechno. Některé pojistky mohou být dokonce i bez limitu.

Mít pojistku se vyplatí

Pojištění na cesty do zahraničí na několik dní je většinou otázkou několika desítek nebo stovek korun, ale vyplatí se. Například 70letý senior cestující na jednodenní výlet do sousedního Rakouska zaplatí cca od 20 do 400 Kč na den podle typu pojistky a pojišťovny. Pojistka je o něco dražší než u občanů v produktivním věku, což je dáno právě už zmiňovanými vyššími riziky. V rámci pojištění získáváte také nárok na asistenční službu, a to jak telefonickou, tak i přímo v místě. V případě že pojištění máte, budete bez starosti. Akutní ošetření v případě neexistence pojistky se totiž může vyšplhat až na několik desítek či stovek tisíc korun nebo dokonce částky vyšší než milion. A co je proti tomu pár desítek korun za sjednané pojištění… Také si můžete pojistit i kolo, a to se vyplatí. Dá se pojistit například tehdy, kdy ho vezete na nosiči automobilu, ovšem musí být zamčené. Vyptejte se na podmínky u své pojišťovny, abyste potom nebyli nepříjemně překvapení.

Autor: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..