Chystáte se jen k našim sousedům? Nepodceňte cestovní pojištění

Hranice

Říkáte si, že když jedete za hranice vlastně jen kousek a stačí vám občanský průkaz, je zbytečné řešit cestovní pojištění? Neštěstí ale nechodí po horách, tak ať si z výletu nepřivezete drahý suvenýr v podobě účtu za ošetření.

 Jednorázové cestovní pojištění

Využijte jednorázové cestovní pojištění

Cestovní pojištění vás vyjde na pár korun denně a přitom vás kryje před pořádným průšvihem. Kolikrát je ale rozhodnutí někam vyjet spontánní a není čas zařizovat potřebné dokumenty někde na pobočce pojišťovny. Například jednorázové cestovní pojištění KOLUMBUS od Kooperativy si můžete během chvilky sjednat online. Online cestovní pojištění navíc často dostanete i se slevou. Co všechno toto pojištění pokrývá?

– úhradu výdajů za ošetření, hospitalizaci i převoz do České republiky

– rekreační provozování běžných sportů

– nonstop asistenční službu, která vám pomůže i tehdy, pokud máte problém se v cizí zemi domluvit

– krytí léčebných výloh spojených s covidem-19

Neznalost neomlouvá

To se netýká jen zákonů, ale i podmínek cestovního pojištění. Proto si při jeho sjednávání pohlídejte nejen částky, do jejichž výše jste kryti, ale i všechny výjimky. V tomto případě se vyplatí nešetřit. Pokud se například chystáte na akční výlet plný adrenalinových sportů, rozhodně se hodí připojištění. Jestliže se ocitnete v nesnázích, prvním krokem by mělo být kontaktování asistenční služby. Ta vám poradí, jak se v dané situaci chovat, ale i na co máte z pojištění nárok a co je již nad jeho rámec.

Musím mít cestovní pojištění i k našim sousedům?

Chystáte se jen na skok za hranice. Říkáte si, že je to kousek a máte přece kartičku zdravotní pojišťovny. Díky evropskému průkazu zdravotního pojištění máte stejné podmínky při čerpání zdravotní péče jako místní občané v rámci povinného zdravotní pojištění. Počítejte ale s tím, že za poskytnutou péči budete hradit i stejnou spoluúčast jako místní. Ta je v některých zemích EU dost vysoká. Zvlášť pokud se jedná o delší hospitalizaci či vážnější operaci.

Cestovní pojištění nepodceňujte

Že se to nevyplatí, si můžeme ilustrovat na příkladu: vydáte se na pár dní neplánovaně do Tater. Mávnete nad tím rukou, že cestovní pojištění na Slovensko nepotřebujete. Stačí chvilka nepozornosti, zvrtnete si kotník, nebo zlomíte ruku a už je nutný zásah horské služby a ošetření. Pokud si vše platíte sami, mohou se částky lehce vyšplhat do statisíců korun. Zvlášť, pokud se vám stane něco horšího a potřebujete hospitalizaci nebo převoz do České republiky.

 

Jeden neuvážený krok vás pak zadluží do konce života. To se týká i našich ostatních sousedů. Cestovní pojištění si sjednejte i při cestě do Německa, Rakouska nebo do Polska. Užívejte si cestování a neděste se toho, co by se stalo, kdyby…

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..