Jak se bránit bolestem hýždí při cyklistice?

Jistě to znáte, usednete na kolo po delší době a po vašem výletě trpíte bolestmi hýždí. Dá se tomu předejít. Věděli byste, čím jsou způsobovány takové bolesti a jak jim můžete předejit? Je to snadné pokud máte nevyhovující sedátko, špatnou výšku kola nebo prostě jen nejste zvyklí, to vše bolesti může způsobit. Ovšem nesmíte to zanedbávat. Pokud si říkáte, že to prostě přejde, je to špatně. U mužů to dokonce může zapříčinit poruchy erekce.

Sedátko jako důležitá věc

Jestliže máte obyčejné sedátko, je to jasné. Bolesti pramení přímo od něj. Nejlepší bude si zvolit sedátko, které má gelovou výplň. Na trhu můžete nalézt i ty, která jsou ergonomicky tvarována. Pokud si nebudete vědět rady, co je lepší, poraďte se s odborníky, ti vám jistě něco doporučí.

Dejte si své kolo do pořádku

Možná vám to přijde zvláštní, ale důležitá je i vzdálenost řídítek. Jak by měla vypadat správná vzdálenost? Posaďte se na cyklistické kolo a zkoumejte, jak máte ruce. Měly by být lehce ohnuté. Jestliže jsou příliš natažené či hodně pokrčené je to špatně. Musí být prostě tak akorát. Víte ale, jak mají být řídítka vysoko? Jde o to, že nesmí být příliš nízko. Dbejte na to především, pokud jste hodně vysocí. Pamatujte na to, že řídítka by měla být vždycky o něco výš, než sedátko. S tím zase přichází otázka, jak vysoko má být sedátko?

Sedátko si dejte tak vysoko, abyste měli při položení nohy na šlapátko nohu napnutou. Nesmí být příliš pokrčená, jinak vás budou hýždě po vyjížďce bolet. Přibližně je výška sedátka v úrovni boků, když stojíte vedle cyklistického kola.

Důležitý je i styl vaší jízdy

První radou je pravidelná jízda na kole. Pokud si vyjedete přibližně jednou za rok, určitě to nestačí. Zkuste si na kole vyjet minimálně jednou za týden. Nebojte se vzít s sebou svou rodinu. I oni budou rádi, když je vytáhnete na výlet. Jakmile budete jezdit málo, o to více vás budou hýždě po jízdě bolet.

Nejezděte příliš rychle. Tím, že pojedete rychle, budete častěji šlapat. To vám způsobí nejen bolest hýždí, ale také kolen.

Tip na závěr

V obchodech, zabývajících se cyklistickým vybavením, naleznete kraťasy na kolo s vycpávkami proti bolestem hýždí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..