Nebezpečí krádeže kol: Jak nejlépe ochránit svého miláčka?

Také jste už zklamaně nadávali a lomili rukama, když jste zjistili, že vám vaše zánovní jízdní kolo zmizelo takříkajíc pod rukama? Nechávat kola jen tak opřené o zeď, strom nebo lavičku v parku se rozhodně nevyplácí. Naopak takové „uložení“ kola si v našich poměrech bohužel říká „vezmi si mně!“

Když kolo vyzývá ke krádeži

Sama policie České republiky uvádí, že kola se kradou v jakoukoli denní dobu a to i na místech, která jsou dobře viditelná a je na nich neustálý pohyb lidí. Často je zmizení takového dražšího kola jenom otázkou několika vteřin a pro pachatele představuje taková krádež minimální riziko dopadení. Kola navíc často postrádají jakýkoli byť jen minimální prvek zabezpečení, takže skutečně k ukradení přímo vyzývají.

Využijte uzamykatelné stojany

Jak se bránit nenechavým zlodějům, kteří si dělají zálusk na našeho dvoukolového miláčka? Kola málokdy mají nějaký zabezpečovací systém už od výrobce, takže pokud nechceme, abychom o ně přišli, musíme si zkrátka nějak poradit sami. Co dělat?
Odkládáte-li kolo a víte, že ho delší dobu nebudete mít na očích, upoutejte ho vždy zámkem k nějaké pevné části, třeba k lavičce nebo sloupu veřejného osvětlení. Připevňujte ho přes rám, abyste případným zájemcům o lup ztížili práci. Mnohá města a obce už jsou vybavena pevně zabudovanými stojany na kola, která se obvykle vyskytují poblíž obchodních center, restaurací nebo úřadů. Pro připevnění využijte lankový zámek nebo zámek v podobě řetízku a s jeho pomocí připoutejte kolo do stojanu. Někde už se objevují i uzamykatelné stojany na kola. Jejich předností je možnost uzamknout kolo v masivním kovovém třmenu. Uzamykatelný mechanismus je přitom pevnou součástí stojanu

Pořiďte si kvalitní alarm

Pokud se nechcete spoléhat ani stojany, můžete zvolit elektronické zabezpečení pomocí detektorů nebo osobních alarmů. Ty v případě že s kolem někdo začne neoprávněně hýbat, ihned spustí sirénu. Nejlepší ochranou je ocelový kabel vybavený mechanickým bezpečnostním zámkem doplněný navíc detektorem pohybu a sirénou. Jádrem alarmu se stává detektor pohybu, na kterém je nastavena citlivost. Jakmile někdo nepovolaný s kolem pohne, ihned se siréna rozezní. Na propojení je přitom určen 1,5 metru dlouhý ocelový kabel, součást elektronického obvodu. Pokud se obvod přeruší, ihned se ozve zvuk sirény. Alarm přitom díky gumovému plášti odolá nepříznivému počasí. Zámek chrání gumová krytka proti vlhkosti i špíně. Zabezpečení svého kola rozhodně nepodceňujte a pořiďte si kvalitní alarm. Pokud jezdíte na kole často, uvidíte, že se vám vyplatí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..