Nosiče jízdních kol – typy a jak jej vybrat

Kola na střeše

Jezdíte na kole téměř každý den, ale už vás nebaví jezdit neustále dokola stejné trasy? Co si takhle vyrazit na pořádný cyklistický výlet? Pokud máte svůj automobil, bude váš výlet o to jednodušší. Jízdní kola totiž můžete snadno převést, a to pomocí nosiče kol. Jak ale vybrat ten správný? Zároveň se podíváme na to, jaké druhy nosičů jízdních kol existují. Následně bude volba záležet čistě jen na vás. Rozhodně je dobré nad tímto pomocníkem popřemýšlet. Budete tak moct cestovat i do jiných měst, popřípadě si udělat výlet do zahraničí.

Výběr nosiče jízdních kol pro automobily

V první řadě je dobré se seznámit s druhy nosičů jízdních kol. První variantou bývají nosiče kol montované na střechu. Výhodou tohoto nosiče jízdních kol je relativně výhodná cena. Kromě ceny zvládne střecha převést až 4 jízdní kola, a to bez větších problémů. Nosič jízdních kol montovaný na střeše se dá snadno demontovat a následně namontovat i na jiné vozidlo. Mimo jiné je velmi skladný, takže vám ve sklepě nebo v domácnosti nezabere příliš mnoho místa. Nevýhodou je výška. Jakmile budete chtít kolo umístit na nosič, musíte jej zvednout nad sebe.

To může být v některých případech velice namáhavé. Pochopitelně se dnes jízdní kola vyrábějí lehká, co se týče váhy, ale pořád je potřeba jízdní kolo dostat nad sebe. Další nevýhodou je fakt, že potřebujete základní nosič neboli tzv. zahrádku. Druhou variantou je nosič jízdních kol na tažné zařízení. I tento nosič má své výhody. Tou první je velice jednoduchá montáž. Rovněž uveze až 4 jízdní kola. Navíc se při umisťování jízdních kol tolik nenadřete, protože je nebudete muset zvedat nad sebe. Nosič se dá snadno demontovat a poté namontovat na jiné vozidla. V neposlední řadě se dá kufr stále otevírat, pomocí funkce sklopení.

Nevýhody nosiče jízdních kol na tažném zařízení

Nosič jízdních kol na tažné zařízení může zabránit stoprocentnímu výhledu při couvání. Platí to jen u některých typů vozidel. Obrovskou nevýhodou je ale vyšší pořizovací cena. Právě ta může odradit velké množství zájemců. Poslední variantou je nosič jízdních kol na páté dveře. I tento nosič jízdních kol uveze více kol. Podobně je na tom i upínání jízdních kol. Vzhledem k tomu, že je nosič na pátých dveřích, nemusíte jízdní kola zvedat do příliš vysoké výšky. Cenově se tyto nosiče pohybují na nižší hranici, a tak je pořizovací cena považována za obrovskou výhodu. S jízdními koly se dá snadno zaparkovat i do garáže. Nemusíte se bát toho, že by se výškově nevlezly.

Musíte myslet na to, že během převozu svých jízdních kol nebudete moct používat kufr. Dále je zde problém s výhledem při couvání. Ten bývá u některých vozidel omezen. Na závěr není tento nosič jízdních kol přizpůsoben všem typům vozidel. Je tedy potřeba si nejprve zjistit, zda vaše auto podporuje tento nosič či nikoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..