Výběr dětského kola spočívá v několika bodech

Výběr dětského kola je daleko obtížnější proces, než kdybyste si měli jízdní kolo vybrat sami pro sebe. U jízdního kola pro dítě se musíte soustředit na více věcí. Pokud vás teď žádné prioritní body nenapadají, pak je tento článek sepsán přímo pro vás. Rozhodně byste se neměli dívat na cenu. Samozřejmě i ta hraje jistou roli, ale teprve až poté, co zjistíte, na jaké parametry se dívat přednostně. Jakmile budete vědět, jaká jízdní kola připadají v úvahu, můžete začít vybírat podle ceny. Je pochopitelné, že jízdní kolo pro dítě může stát i několik tisíc korun.

Zaměřte se na výšku, velikost a váhu

Při výběru jízdního kola se v první řadě zaměřte na velikost a váhu. Samotná velikost a váha jízdního kola pro vaše dítě hraje prioritní roli. Bez těchto údajů se nebudete moct posunout na ty méně důležité, nad kterými se musíte taktéž pozastavit, ale ne natolik, jako u již zmiňované váhy a velikosti. Teď už víte, že jsou tyto dva údaje nezbytně důležité. Jízdní kola se vyrábějí v několika velikostech a váhových kategoriích. Musíte myslet na to, že dítě se musí na jízdním kole cítit příjemně a bezpečně. V momentě, kdy bude jízdní kolo malé a váhově těžké, nebude se dítěti jezdit příjemně. To může vést i k nehodě.

Vezměte si například nejmenší jízdní kola, která mají pouhých dvanáct palců. Taková kola jsou vhodná pro děti maximálně do věku 5 let. Záležet bude také na tom, jak rychle vaše dítě roste. U některých větších dětí, které rostou rychleji se hranice může zastavit na věku tří let. Poté už budou potřebovat větší kolo, které by jim při jízdě nedělalo problémy. Jestliže jste v minulosti jeli na výškově malém jízdním kole, pak si asi uvědomujete, jak nepříjemné to bylo. Zvlášť pro vaše tělo a nohy. Pokud je vaše dítě starší, měli byste se poohlédnout po vyšších kolech.

Jízdní kolo si vyzkoušejte v prodejně

Velikost je čistě jen údaj a u každého dítěte se bude lišit, a to i přes to, že vedle sebe postavíte stejně staré děti. Výškově mohou být odlišné. Máte-li doma děti ve věku od 8 do 10 let, budete se muset poohlédnout po kolech s velikostí šestnáct nebo dvacet palců. Jízdní kolo by nemělo být také váhově příliš těžké a mělo by tedy odpovídat věku dítěte. Na druhou stranu nepořizujte dítěti ani lehké jízdní kolo, které by s ním na silnici při silnějším větru házelo.

Kromě výše uvedených prioritních bodů se soustřeďte i na bezpečnost. Do bezpečnosti patří různé bezpečnostní prvky, včetně brzd. Ty jsou vůbec těmi nejdůležitějšími bezpečnostními prvky. Dítě nemá ještě takový cit, jako vy a brzdy by tak měly být dobře seřízené. Jízdní kolo by mělo být mimo jiné i v perfektním stavu. Při koupi se vždy rozhodujte mezi novými koly, nikoli z druhé ruky, u kterých nemáte jistotu toho, v jakém jsou stavu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..