Vybíráme cyklistický dres na kolo

Správný fanoušek a milovník cyklistiky by se neměl obejít bez sportovního oblečení neboli náčiní, které v tomto případě spočívá v cyklistickém dresu. Ten je totiž z velice kvalitního materiálu, ve kterém se budete cítit vždy připraveni. Jestliže si cyklistický dres vybíráte poprvé a nevíte jak na to, nic si z toho nedělejte. Poradíme vám, v čem spočívá kvalitní výběr cyklistického dresu a na jaké prvky a vlastnosti se zaměřit, abyste zbytečně nevyhazovali své finanční prostředky. Rozhodně byste si neměli vybírat čistě jen podle vzhledu, protože jsou daleko důležitější vlastnosti, na které se musíte zaměřit. Následujte nás a naučte se o cyklistických dresech více.

Funkce cyklistického dresu jsou základem

To, jak cyklistický dres vypadá, je jedna věc. Ovšem daleko podstatnější jsou jeho funkce, na které byste se měli zaměřit. Jak by se vám jezdilo v cyklistickém dresu, ve kterém byste se necítili příliš příjemně? Určitě byste po celou dobu své jízdy nadávali. Po jízdě si přiznáte, že dívat se na vzhled je ta největší chyba, kterou jako vášnivý cyklista můžete udělat. Pojďme se společně podívat na funkce, které by měl mít kvalitní cyklistický dres.

Většině cyklistům vadí pot, který z nich během jízdy na kole teče. To je jedna z nejzákladnějších funkcí, kterou by měl mít cyklistický dres. Pot se musí zcela odvádět pryč, takže by samotný dres měl být dostatečně prodyšný. Na vašem těle byste neměli ani v nejmenším cítit jedinou kapku potu, jinak cyklistický dres není tím pravým. Pokud jste po jízdě suší, bez známky potu, je to důkaz toho, že jste si vybrali kvalitně.

Další funkce cyklistického dresu

Sedadla od kol nejsou v mnoha případech příliš pohodlná. Existují jistě podsedáky, pomocí kterých to můžete vyřešit, ale kupovat si zbytečně jednu věc navíc a utrácet za ni finance není tou správnou volbou, jak tomu předejít. Na druhou stranu kvalitní cyklistický dres vám s tímto problémem dokáže pomoct. Spodní část totiž obsahuje tzv. měkkou vložku, která může v občasných chvílích připomínat plínku. Je natolik pohodlná, že vás po jízdě nebude bolet zadek a budete se moct normálně hýbat. To stejné platí i o jízdě na kole. Proces bude daleko snazší a pohodlnější. Sedadlo vás nebude každým šlápnutím tlačit.

V neposlední řadě je dres bezpečný, protože obsahuje veškeré bezpečnostní prvky, které by měl mít každý cyklistika na kole. Kromě samotného kola tak máte reflexní funkce i na cyklistickém dresu, což vám přidá na viditelnosti. Ostatní cyklisti nebo řidiči automobilů vás tak budou lépe vidět při jízdě ve tmě. Mimo jiné je cyklistický dres pohodlný, pokud jej vybíráte důkladně a kvalitně. Jestliže jste si ho pořídili u neověřených prodejců, měli byste svůj výběr ještě přehodnotit.

Končíme posledním tipem

Cyklistický dres by vám měl sedět na míru. V žádném případě nemá být volný, jinak vám bude během jízdy svévolně přelétávat z jedné části na druhou. Představte si, že jdete vybírat oblek nebo košili na míru. Přesně tak byste se měli cítit v cyklistickém dresu. Pokud pociťujete, že je vám dres velký, je potřeba se podívat po jiné velikosti. Rozhodně to nenechávejte být, jinak budete v průběhu jízdy litovat svého výběru.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..