Jaké vybavení si s sebou vzít na cyklistický výlet po horách

Každý si s sebou na cyklistický výlet zabalí jiné věci, a to ty, které on sám považuje za důležité. Pokud byste tedy nahlédli do batohů několika cyklistů, pokaždé byste viděli jiný obsah. Existuje však seznam věcí, bez kterých byste na výlet rozhodně neměli vyrazit, jinak se můžete dostat do nepříjemných situací. O to více platí tento seznam v případě, že cestujete sami. Následujte nás a přečtěte si více informací o tom, jak by měl vypadat váš obsah batohu.

Co si s sebou vzít na cyklistický výlet?

První nepředvídatelnou věcí je počasí. To se může změnit během několika desítek minut. Jestliže vyrážíte na cyklistický výlet do hor, měli byste si s sebou přibalit přinejmenším mikinu nebo lehkou bundu, která je určená pro chladnější chvíle. Mimo jiné nesmíte zapomínat na to, že na horách bývá chladněji. Není nic horšího, než když šlapete na kole bez mikiny v chladnějším počasí. Nemoc se totiž může dostavit hned následující den. Vy budete následně litovat, že jste neposlechli základní tipy ohledně důležitých věcí na cyklistický výlet.

I přes to, jak dobře znáte trasu a terén se bez GPS navigace neobejdete. Nikdy nevíte, koho z party napadne nová trasa nebo výlet do neznáma. Pokud se rozhodnete vašeho kamaráda nebo člena rodiny následovat, je potřeba vědět, jak se dostat zpět. Ně vždy to jde svépomocí, a právě v takových případech vám může pomoct navigace nebo mapa. Nezáleží na tom, o jaký typ mapy půjde. Hlavním úspěchem je, abyste se v ní vyznali. Nejideálnější variantou bude GPS navigace v mobilu. Ta vás zavede pomocí hlasu přesně tam, kde potřebujete.

Tatranka se vždy hodí

Další věcí, která vám může pomoct je tatranka, kvůli energetickým hodnotám. Jestliže se váš výlet protáhne, můžete si pomocí tatranky dobít energii. Jde o jídlo, které vás nakopne velmi rychle, a přitom jej sníte za pár vteřin. Pochopitelně nesmíte zapomenout na doplnění tekutin. Nikdy si na cyklistický výlet neberte příliš sladké nápoje. To ponechte na sladkých tyčinkách nebo tatrankách. Nejlepší volbou k pití je bezesporu čistá voda. Z ní se mimo jiné napijete nejlépe.

Pokud jste zjistili, že už je váš obsah batohu plný, měli byste popřemýšlet nad větší variantou. Do batohu by se vám měla vejít i cestovní pumpička a lepení. Tyto věci jsou pro cyklistické výlety nezbytnou nutností. Jestliže míříte do hor, můžete píchnout téměř kdekoli a v momentě, kdy nebudete mít náhradní lepení a cestovní pumpičku, budete litovat.

Lékárnička nesmí chybět

V neposlední řadě vám v batohu nesmí chybět lékárnička. Bez ní byste neměli na cyklistický výlet vyjíždět. Jestli si během svého výletu vzpomenete na to, že jste zapomněli náhradní duši, vybavení a cestovní pumpičku, můžete pokračovat, je to sice jisté riziko, ale daleko lepší než zapomenout lékárničku. Při tomto zjištění byste se měli v první řadě otočit. Cyklistické výlety a převážně ty na horách bývají nebezpečné a nikdy nevíte, jaká věc z lékárničky vám může zachránit život.

Ať už se vydáte kdekoli, myslete na tento seznam věcí. Pochopitelně je stále potřeba myslet na povinné vybavení cyklistů. To však nemusíme zmiňovat, protože tím by mělo být vybaveno vaše kolo, nikoli vy.
Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..