Kola pro děti

Kolo je pro dospělé dopravní prostředek anebo sportovní nářadí. Jiné kolo používáme pro hltání kilometrů na asfaltových silnicích, jiné pro vyřádění se na lesních sjezdech a jiné kolo se hodí pro poznáváni krajiny při cykloturistice. Děti možná nejezdí takové dálky, jako my dospělí, ale i pro ně je kolo zdrojem zábavy. Jaké kolo je pro děti nejvhodnější?

V předškolním a školním věku je asi předčasné volit specializovaná kola podle druhu povrchu. Taky děti jistě ještě nemají vyhraněný názor na to, jakým způsobem budou kolo používat. Nejčastěji na něm budou jezdit s kamarády „kolem baráku“, v nedalekém parku nebo u babičky na vesnici. Líbí se jim na první pohled „silná“ kola, takže dávají přednost vzhledu horského kola se silnými pneumatikami. Ty jsou u dětí i praktické. Přejezdy obrubníků či jiných nerovností jsou pro ně běžným projevem síly a odvahy a dětská kola by to vše měla vydržet bez poškození.

Daleko důležitější, než vzhled kola, je pro dítě velikost rámu a kol. Chce bezpečně dosáhnout ze sedla na zem a aby se na kole dobře sedělo za jízdy. Aby řídítka nebyla moc vepředu. Pro nejmenší dítka od věku dvou let se vyrábějí dětská kola 12 palcová. Číslo udává průměr kol na kole, ne velikost rámu. V této věkové kategorii najdou uplatnění i balanční kolečka montovaná k zadnímu náboji, která jsou součástí dodávky téměř u všech kol. Když začínající dětský cyklista ještě neudrží rovnováhu, nebude mít strach na kole jezdit a může i kdykoliv zastavit.

Dětské kolo se 16 palcovými koly

Starší dítě raději sáhne po větším dětském kole 16 palcovém. V této velikosti se už kola svým tvarem více podobají dospěláckým kolům, ale více než věk potomka je důležitější výška jeho postavy pro výběr správné velikosti a tvaru kola. Balanční kolečka pro začínající jezdce jsou dodáváné i k některým z těchto kol nebo se dají dokoupit zvlášť. A samozřejmě jdou sundat, když mladík nebo slečna zvládne základy jízdy a troufá si už na víc.

Nemusí z vašeho potomka vyrůst zrovna závodník, ale koupí kola mu dopřejete jistou míru svobody a nezávislosti, ale taky fyzické kondice a zdraví.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..