Warning: Undefined array key "a" in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/gateway.php on line 2
Warning: Undefined variable $link_option in /data/e/1/e11ad10d-e466-4776-b325-9747edd72e26/cykloturistika.net/web/wp-content/plugins/podclankova-inzerce/box.php on line 41
Chcete na jízdním kole jezdit delší trasy? Ve sklepě však máte jen horské kolo a finanční kapitál není tak vysoký na to, abyste si pořizovali nové kolo? Prozradíme vám, proč je dobré tuto finanční investici podstoupit, myslíte-li to s jízdním kolem a s delší trasou opravdu vážně. Pokud budete dlouhodobě jezdit na horském kole po silnici a zároveň delší trasy, po pár dnech to s největší pravděpodobností vzdáte. V následujících odstavcích vám prozradíme, proč tomu tak je. Jedna z variant je prodej a následná koupě jízdního kola. Jen s tím rozdílem, že místo horského kola zakoupíte kolo silniční.
Proč si vybrat na silnici a delší trasy silničku?
Říkáte si, že budete trénovat na horském kole a následně jízdu na silničce zvládnete lépe? Mýlíte se. Se silničkou musíte začít už od samého začátku. Máte v plánu každý druhý den zvládnout alespoň 100 až 150 km? Představte si horské kolo. S tímto typem jízdního kola budete tuto trasu jezdit celou věčnost. V momentě, kdy usednete na silničku, 100 kilometrovou dráhu zvládnete snadno a hravě. Je to zapříčiněno lepšími podmínkami, jež tento typ kola nabízí. Kromě toho váha je zcela odlišná. Horská jízdní kola se nevlezou ve většině případů pod 11,5 kg. Silniční jízdní kola mohou mít váhově bez větších problému i 6 kg.
Silnice nejsou jen o rovném terénu. Představte si, že šlapete na horském kole obrovský kopec. Najednou vám přešla chuť na jízdu na jízdním kole? Nedivíme se vám. Silniční kolo jsou na různé změny připraveny. Zvládnete tak hravě nejenom kopec dolů, ale také i nahoru. Vaše nohy budou lépe odpočívat a nemusíte tak šlapat na maximum. Na silničním kole vydržíte daleko více než na horském. U horského kola budete unavení již po několika desítkách kilometrů. Energie se ztrácí neuvěřitelnou rychlostí. To se vám u silničního jízdního kola nestane.
Známé osobnosti využívají silniční kola
Podívejte se na osobnosti z cyklistického světa. Největší část tvoří jezdci z Tour de France a dalších podobných aktivit. Ty využívají ke své práci silniční jízdní kola. Co s týče cyklocrossu, nejedná se o známé osobnosti, o kterých by se psalo v novinách a médiích. Na to je rovněž potřeba myslet. Pokud tedy chcete závodit nebo se zlepšovat na silnici, na horské jízdní kolo rovnou zapomeňte. To patří především na cyklocross. I toto odvětví je možné jezdit. Jestliže vás ale láká více silnice, pak je dobré si zakoupit silniční jízdní kolo. Můžete začít na levnějším modelu. Nemusí se nutně jednat o nové jízdní kolo.
Pochopitelně bude výběr jízdního kola záviset na tom, jaký typ terénu budete chtít jezdit. Je dobré nad tímto tématem důkladně popřemýšlet. Rozhodně si nepořizujte silniční jízdní kolo za několik desítek tisíc, pokud si nejste stoprocentně jistý s výběrem terénu. Výběr kvalitního jízdního kola je vždy dobré probrat se specializovaným pracovníkem, a to ideálně v obchodě, jež se na jízdní kola zaměřuje.