Silniční anebo krosové kolo?

Prohlížíte si fotografie z právě skončené cyklistické sezóny a uvažujete, na jakém kole vyrazíte na jaře opět ven? Jsem na tom podobně. Léta jezdím na horském kole, nejen po lesních a polních cestách, ale i po asfaltkách a když mě na silnicích mezi vesnicemi předjíždějí borci, kteří sedlají silniční kola, tak uvažuji na takové přesedlat, aspoň na některých výletech. Ale zajímají mě i krosová kola. Které si vybrat?

Horská kola u nás mají své místo proto, že chceme mít možnost pohodlně projet jak dobré cesty, tak horší silnice třetí třídy a rádi máme lesní cesty. A je pravdou, že na širokých pneumatikách, kterými jsou opatřena horská kola, se jezdí pohodlně i bez odpružené přední vidlice. Hravě zdoláte kdejaké stoupání a nezastaví vás ani nezpevněný povrch.

Ze své single minulosti ale mám stále v paměti své první krosové kolo, se kterým jsem jezdíval v podstatě stejné trasy, jako teď. A pamatuji se, že jsem dosahoval větších maximálních i průměrných rychlostí, než teď. Je pravda, že jsem nejezdil s partnerkou a taky jsem byl o něco mladší. Ale pamatuji se, jak se mi zdolávali prudké kopce. Krosová kola doporučuji kamarádům, kteří rádi jezdí po okreskách a do přírody zavítají jen občas po udržovaných polních cestách.

Silniční kola mě fascinují svou technickou krásou a dokonalostí i rychlostí, kterou na nich jezdec dosáhne. Když si povídám s kamarády, trochu jim závidím, jakou vzdálenost na nich za jeden den dokážou urazit. Také na svém horském kole Author ujedu za den stovku, ale to mi trvá trochu déle, než jim.

AuthorAirline

Tento výrobce nabízí svá značková kola pro milovníky horské cykloturistiky, tak pro jezdce po asfaltových silnicích. V nabídce jsou krosová kola i kola pro volný styl, všechno myslitelné cyklopříslušenství, přilby, doplňky a cyklistické oblečení. Speciální kola Author Sport Lady jsou navrženy tak, aby se na nich dobře jezdilo ženám, reflektují jejich jinou stavbu těla, než máme my muži. I proto moje přítelkyně se mnou jezdí ráda na kole, protože se netrápí na kole pánském.

I když je začátek příští sezóny možná ještě daleko, už dnes si vyberte své nové kolo tak, aby vám cyklistika a cykloturistka přinášela radost!

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..