5 tipů, kam vyrazit na kole po Čechách

Mikulov

Až se jaro zeptá cyklisty, co dělal v zimě, jeho odpověď by rozhodně neměla znít, že lenošil. Naopak, cyklista by se i v zimě měl zabývat tělesnou přípravou, aby nevyšel z formy. Navíc zima podobná té letošní rozhodně nevylučuje, aby cyklista vytáhl provětrat kolo i nyní. Kromě sportování ale může v zimě využít volné chvíle k plánování cyklistických výletů na jaro a léto.


Během jara a léta, kdy vás sluníčko přímo láká k tomu, vyrazit do přírody, většinou není tolik času připravit si nové trasy. Těšíte se, abyste co nejdříve vyjeli a využili každé volné chvíle, kterou máte. Proto v takový okamžik určitě uvítáte, budete-li mít nějaké tipy na výlety a cyklotrasy připravené už předem. Zkuste se proto podívat po vlastech českých, kam se stojí za to vypravit. Kde můžete spojit projížďku krásnou přírodou s návštěvou nějaké turistické zajímavosti?

Podél kanálu a za koupáním

Máte-li rádi vodu, můžete se vydat na trasy „Podél Opatovického kanálu“. Jde o celkem osm cyklotras o délce cca 120 kilometrů. Centrem celé oblasti jsou Lázně Bohdaneč nedaleko Pardubic. V informačním centru v Bohdanči také seženete podrobné informace a mapku. Pojedete krajinou lužních lesů a rybníků, v létě se můžete v některém z nich vykoupat.

Lahůdka pro milovníky památek

Jste-li milovníky kulturních památek, potom je přímo pro vás stvořený cyklistický výlet do oblasti mezi Lednicí a Valticemi na Břeclavsku. Přírodní krajinářský park, podle dostupných informací mimochodem největší na evropském kontinentu a zapsaný do přírodního a kulturního dědictví UNESCO, je velkým lákadlem. Projedete se krajinou nejen lužních lesů, rybníků, ale i zámeckých zahrad a parků. Navštívit můžete proslulé zámky ve Valticích a v Lednici.

Mikulov
Pohľad na Mikulov zpoza rakúskych hraníc

Do krajiny vína

Cyklisté, kteří si rádi vychutnají skleničku dobrého moravského vína, mohou vyrazit do Národního parku Podyjí. Cestou budete míjet meandry řeky Dyje, které je hranicí mezi Moravou a Rakouskem. Kromě vinic a vinných sklípků si nenechte ujít návštěvu historického města Znojmo. Vykoupat se budete moci ve Vranovské přehradě. Pokud budete mít štěstí, můžete potkat i vydru nebo sysla.

Za zachránci českého národa

Máte pocit, že současný stav naší republiky zachrání už jedině blaničtí rytíři? Potom se můžete vydat na kole po jejich stopách. Podblanicko, krajina kolem zalesněných vrcholků Velkého a Malého Blaníku, má hodně do sebe. Trasa se sice krátká, pouhých 27 kilometrů, ale během ní navštívíte všechna významná místa kolem bájné hory Blaník a možná potkáte i ty rytíře. Na Velkém Blaníku samotném se můžete vyšplhat na rozhlednu, která poskytuje velký výhled do kraje.

Laurin_&_Klement,_bicycle_Slavia
Laurin&Klement, Slavia

Nenechte si ujít historii

Pokud se rádi něco dozvíte i o historii svého oblíbeného sportu, možná vás popadne chuť vydat se do prvního českého muzea cyklistiky na zámku Nové Hrady ve východních Čechách. Pozor, ve východních Čechách, existují totiž i Nové Hrady v jižních Čechách. Přestože i ty stojí za vidění, cyklistické muzeum najdete v Čechách východních. Exponáty dodal cyklistický nadšenec, který se sbírání starých velocipedů věnuje už od svých patnácti let. Najdete tu exponáty z dob Rakousko-Uherska, budete se moci podívat do opravárenské dílny ze 30. let 20. století. Dozvíte se i leccos o cyklistických závodech. Právě touto návštěvou můžete třeba zahájit novou cyklistickou sezónu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Julie Vedralová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..