Prosluněné Chorvatsko i letos láká české turisty

Zastesklo se vám po blankytně modrém moři, procházkách po pláži a troše toho sluníčka? Doba letních dovolených se blíží, je tedy na čase začít přemýšlet o příjemné destinaci pro relax i aktivní odpočinek. Nejen kvůli dostupnosti se do hledáčku mnoha českých rodin dostává Chorvatsko.

Poklad Balkánu

Chorvatsko se rozkládá na Balkánském poloostrově, v objetí Jaderského moře, a jeho 1800 km dlouhé pobřeží je lemováno 1240 ostrovy a ostrůvky. Tento přímořský stát je proslulý pohádkově krásnou přírodou s nádhernými výhledy na moře, které je mimochodem průzračně čisté a zve ke koupání nejméně 4 měsíce v roce. Turisticky zajímavých destinací je zde tolik, že vám na jejich návštěvu jedna dovolená nepostačí – od hlavního města Zadar přes historický Zagreb či Dubrovník, národní park Plitvice až po dlouhou Riviéru a přilehlé ostrovy. Zájemci o koupání, jachting a vodní sporty nejčastěji vyhledávají destinace Kvarner, Istrie nebo Dalmácie.

Snadná dostupnost a variabilita ubytování

S výjimkou Slovinska je Chorvatsko pro nás Čechy tím nejbližším přímořským státem, což ještě zvyšuje jeho popularitu. Je totiž snadno dostupné i pro ty, kteří se bojí létat letadlem a nechtějí trávit celé dny v autobuse. Na pobřeží dojedete v poklidu již za půl dne, a pokud se rozhodnete projet celou zemi křížem krážem, naleznete tu dostatek přívětivých kempů pro váš karavan. Ti, kterým cestování pod vlastní režií nevyhovuje, mohou samozřejmě využít organizovaného zájezdu, které vyjdou především na last minute opravdu levně. Hotely Chorvatsko nabízí moderní, renovované a se špičkovou úrovní služeb.

Plitvické jezero

Země, kde se budete cítit báječně

Chorvatsko vás přivítá nejen svým kulturním a přírodním bohatstvím, ale také příznivou atmosféru. Lidé jsou zde většinou pohostinní a přátelští, a navíc nám Čechům rozumí, takže se budou cítit dobře i ti, kteří nemají příliš zkušeností s cizími jazyky. Zdejší kuchyně je chutná a zdravá, velkou roli v ní hrají ryby v nejrůznějších úpravách, raci a další dary moře, doplněné vynikajícím červeným vínem. Ceny jsou jen o malinko vyšší než u nás, takže vás v roce 2018 dovolená Chorvatsko rozhodně nezruinuje.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..