Sušené jablká ako jedlo na výlet

Na niekoľkohodinové výlety na bicykli počas roka si so sebou často vozím niečo na zjedenie. Nie všade totiž narazím na reštauráciu a v krčmách horko ťažko dostanem dobrú kávu či kofolu, nieto ešte najesť. V okolí môjho bydliska je to žalostné oproti miestam, na ktorých trávim dovolenky v Čechách. Zvykol som si voziť zmes orieškov a sušené jablká. A na ich sušenie je práve teraz sezóna.

Na posilnenie na výlete stačí za hrsť orieškov a za hrsť sušených jabĺk. Tie obsahujú dosť cukru aj vitamínov, ale pretože sušením strácajú tri štvrtiny hmotnosti, sú veľmi ľahké, čo ich robí zvlášť vhodnými na pribalenie na bicykel. Vozím ich v nepriedušne uzavretej nádobke v brašni nad zadným kolesom.

Mám veľkú výhodu, že mám jablká z vlastnej záhrady. Tento rok mi síce pri jej budovaní zobrala toľko času, že som takmer nemal čas na jazdu na bicykli, dobiehal som to vlastne až koncom leta. No zato mám dosť jabĺk aj na zjedenie aj na sušenie. Postavil som aj solárnu sušičku na ovocie, ale stihol som ju dokončiť len koncom septembra. Má síce plochu jeden meter štvorcový, zmestí sa na ňu kopa plátkov, ale stihol som len tri dni, kedy aspoň pol dňa svietilo slnko. To však stačilo na usušenie plátkov jabĺk. Potom už bolo prevážne zamračené.

susenie

Takže väčšinou suším doma na elektrickej sušičke ovocia ETA. Celková plocha platní je len 0,4 m2, ale nie je závislá na Slnku, ide teda takmer stále. Okrem toho, že prikuruje byt, perfektne a nonstop pripravuje dostatok zásob sušeného ovocia na budú sezónu.

Jesť na výlete sušené ovocie a orechy je určite zdravšie, ako všelijaké kvázi čokoládové tyčinky či keksíky, ktoré sú väčšinou plné farbív a dochucovadiel. So svojim domácimi zásobami nie som závislý od dostupnosti jedla v bufetoch, krčmách alebo dedinských obchodoch na trase, ktorú si tak môžem plánovať skutočne kadekoľvek.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..