Převoz jízdního kola v automobilu a autobusu

Jízdní kolo není snadno skladovatelná věc, kterou dokážete odložit nebo převést lusknutím prstu. Je potřeba tento proces důkladně naplánovat. Poradíme vám, jak převážet jízdní kolo, a to například prostřednictvím automobilu nebo autobusu. Jízdní kolo musí být uloženo tak, aby neohrožovalo nejenom váš život, ale život i ostatních cestujících. Řeč je jak o automobilu, tak autobusu. Pokud už nutně potřebujete jízdní kolo převést, vždy dbejte na maximální bezpečnost. To platí i ve chvíli, kdy je převoz relativně krátký.

Převážíme jízdní kolo

Na převoz jízdního kola prostřednictvím automobilu je zapotřebí pořídit si nosič kol. Kufr není na převoz jízdního kola ve většině případů dostatečně velký. Kromě toho není úložný prostor v kufru pro převoz jízdního kola vůbec bezpečný a stavěný. Nosičů jízdních kol je celá řada. Záleží na tom, zda pořizujete nosič na střechu nebo za automobil. Ať už ale pořizujete jakýkoliv nosič jízdních kol, vždy jej pořizujte ve specializovaných prodejnách. Jedině tak máte jistotu, že je nosič opravdu dostatečně kvalitní na to, aby zvládl převést více jízdních kol naráz. Každý nosič jízdních kol má své plusy a minusy.

Nosič na střeše je snadný na instalování. Kromě toho udržíte svá jízdní kola čistá. Nevýhodou je ovšem fakt, že s nimi nemůžete vjet do garáže. Nosič na páté dveře se může pyšnit ještě s rychlejší instalaci. Je potřeba ale myslet na to, že omezíte svůj přístup do kufru. Nejideálnějším nosičem je nosič na tažné zařízení. Tady ale musíte vyřídit třetí registrační značku. To je však otázka pár minut. Automobil tedy máme vyřešený. Jak převést ale jízdní kolo v autobuse? Tady už to bývá složitější. Záležet bude na tom, zda jde o dálkový autobus nebo městskou hromadnou dopravu.

Kola na střeše
Kola na střeše

Převážíme jízdní kolo v autobuse

Cestujete-li dálkovým spojem, pak je potřeba si přečíst podmínky vybrané společnosti. RegioJet nebo FlixBus vám jízdní kolo převeze, ovšem za určitých podmínek. U RegioJetu musí být kolo uloženo tak, aby nepoškodilo další zavazadla. Vše jde totiž za vámi. Kromě toho je potřeba počítat s cenou navíc, a to za převoz nadměrného nákladu. To platí i u jiných společností. Vždy si zjistěte, o jak vysokou částku se jedná. Nemusíte se ale bát toho, že by vás společnost odmítla. Zavazadlový prostor autobusu je relativně velký, a tak nemá problém i s přepravou takového subjektu.

Pokud ale chcete jízdní kolo převést v městské hromadné dopravě, bývá proces náročnější. Je-li autobus plný, pak máte holt smůlu. Jestliže cestujete s prázdným autobusem, musíte mít jízdní kolo neustále u sebe a pevně jej držet. Jízdní kolo nesmí ohrozit ostatní cestující. Je nutné myslet také na to, že ne každý řidič vás pustí. Záležet bude na něm, zda si to vezme na triko či nikoliv.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..