Opět Máchovo jezero

Když plánuji svoji letní dovolenou, vybírám si destinaci často podle doporučení přátel, ale občas se vracím na místa, která jsem poznal v minulosti. Vím, že dnes již vypadají jinak, často lépe, a láká mě poznávat ty rozdíly, stejně jako znovuobjevovat přírodu i památky. Už jsem takto objel Sušicko na Šumavě a nedávno i Orlické hory. A teď mířím na sever Čech.

Staré Splavy na Českolipsku jsem poprvé navštívil s podnikovým zájezdem v dobách, kdy se ještě „nosily“ kolektivní rekreace. S mou paní jsme bydleli v romantických chatkách mezi borovicemi, kousek od písčité pláže Máchova jezera. Koupání bylo výborné a podnikli jsme i vycházku na nedaleký hrad Bezděz.

Aqapark-Stare-Splavy

Když jsem hledal základnu pro další cyklistickou dovolenou, zadal jsem do vyhledávače slovní spojení „ubytování Máchovo jezero“ a k mé radosti jsem uviděl ony chatky v borovém lese, ve kterých jsem pobýval před lety. Nostalgie ve mě samozřejmě zarezonovala, ale podle fotografií na webu jsou chatky i sociální zařízení kompletně zrekonstruovány, takže dovolená to bude na starém místě, ale v novém prostředí. Výhodné je, že si kola dáme do chatky a nemáme problém kam s nimi, jako v některých penzionech. Ubytování u Máchova jezera si rozhodně nenechám ujít.

Velkou výhodou pro nás je, že je to ubytován s polopenzí. Protože když vyjedeme na kole, tak na celý den a oběd si dáme tam, kde se právě nacházíme. Snídani a večeři ovšem řešit nemusíme, na tu se mohu spolehnout v místě svého ubytování. A na kolech si prohlédneme mnohem širší okolí, než jen hrad Bezděz. Kombinace procházek po pláži, výletu na hrad i do širšího okolí Máchova jezera s plaváním bude ideální relaxací pro naše těla i duši. S přítelkyní si dovolenou rozhodně užijeme. Jen mě zajímá, jestli ještě najdu ten venkovní šach s dřevěnými figurami do pasu. Protože tato hra rozhodně nebyla sedavým sportem.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..