Kam na vandr po Čechách?

Zima je definitivně pryč, teploty se zvyšují, sluníčko začíná pěkně pálit, což mimo jiné znamená, že je nejvyšší čas vylézt zpoza kamen a vydat se do světa. Třeba na vandr. Nevíte kam? Poradíme vám.


Vandrování, které svého času označovalo „cestování po vyučení se řemeslu“, má své kouzlo. Často se objevuje v pohádkách, když se Honza vybaven několika buchtami vydá do světa. A současná mladá generace dělá to samé. Po studiích zkrátka vyrazí a cestují po různých koutech země. Nebylo by ale lepší nejdříve poznat svou domovinu? Oni i ti, kteří procestují celý svět (alespoň jeho část), nakonec zjistí, že doma je nejlíp.

Putování českou krajinou

Turistických tras vhodných pro trampování je u nás doslova nespočet. Začněme mým oblíbeným Jihočeským krajem a Vysočinou. Nesmírně kouzelné je putování přírodním parkem Česká Kanada, nezapomenutelná je stezka okolo třeboňského rybníka Svět. Celý den vám zabere putování od Zvíkova až na Orlík, vydat se můžete za krásami Šumavy či do Terčina údolí.

Kde máte svět jako na dlani

Krajina jako v severské tajze na vás pro změnu čeká okolo Velkého Dářka ve Žďárských vrších. Vaší pozornosti by ale neměly uniknout ani významné české rozhledny, hrady, zámky, zříceniny a další významná místa, jako jsou třeba Tiské a Jetřichovické stěny v Ústeckém kraji. Vydat se ale můžete i na Milešovku, Říp či Děčínský Sněžník. A mohli bychom pokračovat. Míst, která v Čechách stojí za návštěvu, je opravdu spousta. O mnohých ani nevíme, a to je škoda.

Vybírejte na outdoortipy.cz

Spoustu tipů na výlet najdete na internetu. Stačí si do vyhledávače zadat pojem výlety po Čechách a můžete začít vybírat. Skvělým zdrojem informací v tomto smyslu je server outdoortipy.cz, který je plný inspirativních článků na různá témata. Ale nejenom nich. Na webu najdete i praktické recenze outdoorového vybavení. Bez něj se totiž na čundru neobejdete a na jeho kvalitě v extrémním případě může záviset i váš život.

Author: Propagátor

Článek napsán pro inzerenta není v rozporu s názory redakce serveru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..