Dedinky – Sykavky a späť

Rakovec

Posledný deň nášho pobytu v Slovenskom raji, v nedeľu, som naplánoval krátky výlet nenáročným terénom. Po raňajkách sme vypratali izbu, naložili naše veci do auta a na bicykloch sa vybrali rozlúčiť sa s tunajším krajom.


Celá trasa viedla od priehrady údolím Hnilca a popri železnici, takže žiadne veľké prevýšenia. Pravdu povediac, nemali sme chuť ani na dlhú trasu ani veľkú námahu pred cestou domov a navyše, počasie sa malo pokaziť. Zatiahnutá obloha a predpoveď dažďa na popoludnie. No zatiaľ bolo všetko dobré a cestou cez Mlynky sme sa dokonca zasmiali, čo všetko už je pod guglom.

Mlynky
Penzión pod Guglom
Mlynky
Penzión pod Guglom

Za Mlynkami sme opustili rozbitú cestu na Spišskú novú Ves a pri osade Rakovec odbočili doprava na značenú cyklotrasu na Hnilec. V podstate stará asfaltka, úzka tak na jedno auto, v dobrom stave. Príjemná jazda, občas nejaký domček pri ceste alebo za potokom. Po chvíli sme prišli do osady Sykavky. Vyzerá to tu, že polovicu domov obývajú starousadlíci a polovicu pokúpili solventnejší ľudia, podľa značiek na autách z Košíc. V záhradách žiadna zelenina, len ukážkový trávnik. A na tvárach nechuť, že ich v ich peknom víkendovom sídel otravujú nejakí cyklisti…

Na konci Sykaviek končí asfaltka, ďalej pokračuje do Hnilca štrková cesta, o poznanie strmšia. Škoda, že sme nemali viacej času, iste by sme si to prešli, ale vzhľadom na počasie aj cestu domov sme sa tu otočili a vracali sa späť do Dediniek.

Túto krátku trasu považujem za skvelú a vhodnú aj pre málo trénovaných cykloturistov alebo rodiny s deťmi. Dobrý povrch, slabá premávka na ceste a mierne kopce.

Mlynky
Značka na kuse drôtu. A kde je zákazová značka?
Mlynky
Značka na kuse drôtu. A kde je zákazová značka?

Rakovec

Rakovec
Rakovec

Po návrate do Dediniek sme naložili bicykle na auto, prezliekli sa a zastavili sa na grilovanú krkovičku v bufete pri hoteli Priehrada. A potom už skončila táto krátka dovolenka v Slovenskom raji.

Na záver mapa trasy:

Route 2 318 092 – powered by www.bikemap.net

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..