Bicykle a šport v Ružomberku

Včera som bol na kontrole na Neurochirurgii v ružomberskej Ústrednej vojenskej nemocnici. Napadlo ma, že by som mohol pozrieť, ako je to v tomto meste s predajom bicyklov a náhradných dielov aj príslušenstva, nakoľko u nás to považujem za žalostné. Chcel som doplniť svoje zásoby. Tak som si zistil na internete podrobnosti a po skončení vyšetrenia vyrazil do mesta.


Podľa internetu sú v Ružomberku dve predajne bicyklov. Obidve v centre. Keďže okrem hlavnej cesty, papierní a ÚVN v Ružomberku nič nepoznám, vyrazil za daždivého dňa podľa navigačky do centra a snažil sa zaparkovať čo najbližšie ulici „Podhora“, ktorá je pešou zónou a autom sa tam nedostanete. Trafil som sa celkom dobre, len som si vybral zlý čas. Keď sme došli k obchodu, majiteľ sa práve vracal odniekiaľ, ale sľúbil, že za pol hodinu otvorí. Tak sme sa s priateľkou vybrali prejsť pešiu zónu a čosi zjesť.

S plným bruchom (a vznešenejšími myšlienkami) sme sa do obchodu vrátili. Trochu sme si chveli poobzerať, aké bicykle ostali po sezóne na predajni a aké sú zľavy. Fakt už by sa hodilo tie naše vymeniť. A súčasne som chcel na Olinkin kúpiť zadný plášť, lebo ho za desať rokov (no dobre, jazdili sme len osem) zodrala. A chcel som pokiaľ možno rovnaký. K tomu stojan, lebo aj ten to už má za sebou. No a hodila by sa aj podsedlová brašňa, nejaká väčšia.

Čo sa týka bicyklov, v predajni je zopár zaujímavých kúskov aj vo veľkosti 26″, dokonca aj dámske prevedenia. No plášť som si nevybral. Nie, že by nemali. Výber bol rozhodne zaujímavý, v rozmeroch 26×1,95 má majiteľ, ktorý sa v bicykloch naozaj vyzná a sám jazdí, slušný výber v dezénoch aj cenách, ale ani jeden sa mi nepáčil. Rovnako brašne boli vypredané, však je koniec sezóny. Ale stojan som kúpil a za pár eur podstatne solídnejší, ako bol pôvodný.

Počas nášho malého nákupu boli v predajni aj ďalší, zdá sa že tiež cyklisti a majiteľovi priatelia. Získal som dojem, že majiteľ a predavač sa naozaj vo svojej branži vyzná a bicyklom rozumie. A neunikla mi ani poznámka o cenách, že drží doporučené od dodávateľov. Čo v praxi znamená, že tu nenájdete predražený tovar. Ale tiež aj to, že na zľavy tu veľmi nenarazíte. V každom prípade sa mi predajňa páči a aj keď teraz už veľmi často do Ružomberka nechodím, rád sa tam zastavím, keď budem nakupovať nové doplnky alebo náhradné diely.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..