Cyklistické tretry jsou základem

Pokud jste uvažovali nad nášlapnými pedály, pak k nim budete bezpochyby potřebovat i cyklistické tretry. Jedná se o boty, které si k nášlapným pedálům zkrátka budete muset pořídit, protože s klasickými botami byste se na tomto typu šlapátek neudrželi. Jestliže si vyberete kvalitní cyklistické tretry, vaše výsledky se posunou opět o jeden krok vpřed. Budete totiž jednak rychlejší a jednak daleko efektivnější. Pojďme se podívat na to, co všechno o cyklistických tretrách víme.

Cyklistické tretry jsou základem

Se základním výběrem, co se týče cyklistických bot vám poradíme v tomto článku. Je však zapotřebí brát v úvahu celkovou problematiku. Jakmile půjdete cyklistické tretry vybírat, zaměřte se na specializované obchody, kde vám poradí konkrétní značku, která je vhodná pro vás. Jedině tak budete mít stoprocentní jistotu toho, že boty, které jste si zakoupili vám budou náramně sedět. Cyklistická obuv, tak jako každá jiná se dále řadí na několik kategorií, o kterých se více řekneme v následujících odstavcích. Teď už vám můžeme prozradit, že kategorie jsou celkem čtyři. Víte, které to jsou?

Prvně se podíváme na cyklistické tretry vhodné na horská kola. Podrážka těchto bot je přizpůsobená jízdě na extrémních terénech. V praxi to znamená, že snáz můžete z kola vysednout a následně opět nasednout. Cyklistické tretry na silniční kola mají podrážku uzpůsobenou na jiné bázi, protože na silnici potřebuje mít cyklista nad sebou plnou kontrolu. Horská kola musí překonávat nejenom složité úseky, ale občas i nějaké ty nepříjemné díry nebo menší skoky. To platí i o cyklistovi. Na místech, kde se kolem nedostanete, budete muset sesednout a zvládnout určitou vzdálenost po svých.

Cyklistické tretry na silniční kolo

Silniční cyklistické tretry jsou stavěny tak, abyste vydrželi v maximálním zápřahu na silnici, pokud možno co nejdelší dobu. Na rozdíl od výše uvedené varianty vám neumožní rychle sesednutí a znovu nasednutí na jízdní kolo. Jak jistě víte, silniční kola jsou určená pro rychlejší efektivnější jízdu, a tak je potřeba se zaměřit na kvalitu cyklistických bot. Boty vám musí nejenom sedět, ale musíte v nich hlavně vydržet v obrovském zápřahu i několik desítek minut nebo pár hodin. Je dobré vám sdělit, že v botách byste neměli chodit příliš dlouhé túry po svých, protože k tomu nejsou určeny.

Cyklistické tretry na silniční kola jsou určená zároveň jen pro krátké vzdálenosti, kdy například jízdní kolo uchováte do sklepa a následně jdete po svých do svého bytu nebo rodinného domu. To stejné platí i v případě, kdy si jízdní kolo opřete o plot u restaurace a poté si dojdete sednout. V žádném případě byste se v nich neměli procházet déle. Boty by také měli být maximálně prodyšné. Z větší části jsou vyráběny tak, aby větrali a vy jste tak mohli po celém těle volně dýchat. Doporučujeme se zaměřit na kvalitu bot a výši investici.

Odpočinkové tretry aneb vyrážíte na kolo jen někdy?

Jestliže vyrážíte na jízdní kolo jen někdy, pořiďte si rekreační neboli odpočinkové cyklistické tretry. Ty stojí jednak menší finanční prostředky a jednak je pořídíte prakticky kdekoliv. Jsou určeny jak pro jízdu na silničním, tak horském kole. Samozřejmě nepočítejte s takovou kvalitou, jako u předchozích dvou variant. V neposlední řadě existují ještě zimní cyklistické tretry. Jak už samotný název napovídá, jedná se o cyklistické boty určené pro zimní období.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..