Rekordy v oblasti cyklistiky

Každý by chtěl za svůj život dosáhnout vytoužených cílů nebo rekordů. My se společně podíváme na rekordy, které se týkají cyklistiky. Je neuvěřitelné, kde se může člověk dostat, trénuje-li často svůj oblíbený koníček. V tomto případě je koníčkem myšlena cyklistika. Pokud si myslíte, že je pozdě začít s cyklistikou, uklidníme vás. S cyklistikou se dá začít v jakémkoliv věku. Nemusíte se pochopitelně hnát za rekordem. Stačí si jen čas od času zasportovat a udělat si menší výlet. Cyklistika patří mezi náročné sporty, jež se dají ovlivnit například výběrem trasy.

Rekordy ve světě cyklistiky

První rekordman se rozhodl vydat na jízdním kole skrz Evropu. Jeho začátek se konal v Norsku. Právě odsuď se dostal až do Španělska. Tato cesta byla dlouhá přes 6500 km a trvala zhruba 16 dnů. Pokud byste si vypočítali denní průměr, bylo by to přibližně 400 ujetých km za 24 hodin. Jestliže jste řidičem osobního vozidla, nejspíš vám nemusíme říkat, jak je únavné tuto vzdálenost ujet za volantem. Představte si, že podobnou trasu tak někdo zvládne pokořit za 24 hodin, a to po dobu 16 dnů. Jednalo se o profesora Ian Walker z Univerzity Bath. Na jaký další rekord se můžete těšit? Budete mile překvapení, čeho všeho člověk dosáhne pomocí jízdního kola.

V minulosti se často soutěžilo o to, kdo překoná největší množství ujetých kilometrů za kalendářní rok. Kdysi nebylo tolik možností překonávat vzdálené trasy. Nebylo tak zvykem ujet na jízdním kole celou Evropu či jiné výzvy. K největším rekordům se může zapsat v tomto odvětví například Kurt Searvogel nebo Amanda Cokerová. Tito lidé zvládli za kalendářní rok překonat hranici přes 120 tisíc kilometrů. Takové množství kilometrů nezvládne ani 1 % řidičů osobních či nákladních vozů. Výše uvedení lidé zvládli překonat hranici přes 120 tisíc kilometrů na jízdním kole. Za tyto čísla si bezesporu zaslouží obrovský respekt.

Další rekordy v oblasti jízdního kola

Nyní se podíváme na jízdu trvající 24 hodin. Jeden z Rakouských cyklistů se rozhodl zvládnout pokud možno, co nejdelší trasu, a to za pouhých 24 hodin. Jeho počet ujetých kilometrů se tak na konci této výzvy zastavil na čísle 940 km. Průměrná rychlost tak činila téměř 40 km za hodinu. Je neuvěřitelné, že někteří cyklisté zvládnou jet na jízdním kole v kuse, bez přerušení celý den. Kromě toho je neuvěřitelná i průměrná rychlost. Jak již bylo naznačováno výše, držet se prakticky 40 km za hodinu nezvládne většina cyklistů ani po dobu 10 minut.

Posledním rekordem je největší převýšení za 48 hodin. Finální číslo se zastavilo na hranici téměř 30 kilometrů. Této hodnoty dosáhl muž z Kalifornie nesoucí jméno Craig Cannon. V porovnání s horou Everest je tato výška překonána trojnásobně. V článku jsme vás seznámili s několika rekordy, které se týkají cyklistiky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..