O cyklistiku je stále větší zájem

Sport patří bezesporu mezi oblíbené činnosti. Konec konců si dnes můžete vybrat, pro jaký ze sportů se rozhodnete, díky svobodné vůli. My se v tomhle článku ovšem zaměříme na nejoblíbenější sport, který neustále roste na popularitě. Je to zapříčiněno i tím, že výbava, kterou si zakoupíte vám může vydržet i několik let. Dále pak nemusíte docházet na žádné tréninky, stačí jít prostě ven a daný sport vykonávat. Stále nevíte, o jaký sport se jedná? Někteří z vás možná budou překvapení.

Cyklistika na prvním místě

Většina lidí by si myslela, že nejoblíbenějším sportem je fotbal. Ten hraje totiž velké procento děti, ať už závodně nebo venku s jinými kamarády. To jste však na omylu, protože jak jsme již uvedli, nejoblíbenějším sportem je cyklistika. Podle statistik a několika anket ji provozuje téměř 35 % aktivních sportovců. Kromě toho každým rokem na popularitě roste. Proč se stává cyklistika takto oblíbená? Odpověď není tak úplně známá, na druhou stranu ale můžeme říci, že jedním z důvodů je jednoduchost. Na kole můžete jezdit mimo jiné i do práce, čímž spojíte užitečné se svými povinnostmi.

Zatímco jiné sporty při cestě do práce provádět nemůžete. Možnost dojíždění umožňují i některé školy, které svým žákům cyklistická kola během vyučování schovají na bezpečná místa. Vraťme se však k samotné cyklistice. Vzhledem k tomu, že se u nás střídají roční období, je cyklistika nejvíce oblíbená mezi březnem a listopadem. Jak si sami můžete všimnout, sezóna je poněkud dlouhá, takže je dostatečný prostor na to, se zdokonalovat. Na podporu cyklistiky přispívá i stát, který každým rokem postaví nové cyklistické stezky. Ty následně slouží cyklistům, aby se omezil počet dopravních nehod mezi cyklistou a řidičem motorového vozidla.

Po cyklistických kolech roste poptávka

Servery prodávající cyklistická kola hlásí rekordní čísla, která jsou oproti loňskému roku až o 15 % vyšší. Jinými slovy to znamená, že si čím dál, tím více lidí chce pořídit cyklistické kolo. Vůbec největší zájem je o značky Author a Favorit. V České republice se ročně prodá přibližně 300 až 400 tisíc nových kol, přičemž největší zájem je stále o horská kola. Teprve poté následují závodní kola apod. Na zvýšení zájmu o cyklistiku se nepodílí pouze snazší dostupnost či více cyklistických stezek.

elektrokolo

Dále lze přiřadit ke zvýšení zájmu i starost a péče o životní styl. V poslední době se Češi zajímají o to, jak žijí. Snaží se celkově zlepšit své zdraví a životní styl a není nic jednodušší než začít s cyklistikou. U té vám stačí jízdní kolo a potřebné vybavení. Ze začátku je sice potřeba počítat s vyšší investicí, ale na druhou stranu oproti jiným sportům vám výbava může vydržet několik let. U jiných sportů není počáteční investice takto vysoká, ovšem je potřeba stále něco přikupovat. Cyklistika je navíc jednoduchá, a jak jsme uváděli v předchozích odstavcích i do práce se dá jezdit na kole.

Na věku nezáleží

Cyklistika není nijak omezená věkem. Pokud si tedy myslíte, že na jízdní kolo už nepatříte, hluboce se mýlíte. Dnešní technologie jsou o kus dále, takže v případě zájmu můžete vždy sáhnout například po elektrokolu, které vám občas v obtížných úsecích výrazně pomůže.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..