Jaké funkce může mít tachometr

Jezdíte na výlety s rodinou nebo jste zarputilý cyklista? Pak jistě máte tachometr nebo jste už o něm určitě uvažovali. Jde o přístroj, který měří vzdálenost, jakou jste ujeli nebo také rychlost, jakou zrovna jedete. Máte pak skvělý přehled o tom, kolik máte najeto kilometrů. Existuje však mnoho druhů. V dnešní době jsou na trhu také chytré cyklocomputery, které vám toho o vaší jízdě řeknou mnohem více.

Bezdrátové tachometry pro snadnější montáž

Na dnešním trhu existují bezdrátové tachometry, které můžete na kolo přidělat velmi snadno. Ty mohou také zaznamenávat jízdu přes GPS a můžete je snadno propojit s aplikací, kde se vám rovnou propočítají spálené kalorie a další věci. Má však větší spotřebu baterie, kvůli GPS přenosu.

Drátové tachometry jsou levnější

Levější variantou tachometrů jsou drátové. Ty však nevypadají tak dobře jako bezdrátové. Drát vede na vidlici rámu, což s sebou přináší i jistá rizika. Může se namotat do kola a způsobit tak nehodu. Taktéž může dojít k poškození drátu, například při manipulaci s kolem, čímž se tachometr poškodí.

Jaké funkce může mít tachometr

Každý tachometr má základní funkce. Těmi jsou hodiny, stopky, aktuální rychlost, průměrná rychlost, maximálních rychlost, ujeté kilometry za den a také celkovou ujetou vzdálenost a dobu jízdy, a to od počátku, co vlastníte tachometr. Tyto základní funkce najdete na všech tachometrech a můžete s nimi manipulovat podle toho, jak uznáte za vhodné.

Pokud však chcete, můžete si pořídit ještě chytřejší přístroje. Ty vám mohou ukazovat vaši aktuální tepovou frekvenci nebo například kadenci šlapání. Na trhu můžete také objevit tachometry, které vám ukážou, v jaké nadmořské výšce se nacházíte nebo do jaké výšky jste vyjeli (to znamená, jaké převýšení jste zvládli). Vybírat můžete i z takových, které vám řeknou, jaká je aktuální teplota či zaznamenají vaší trasu pomocí GPS. Nastavit si můžete i kontrast displeje, takže nebudete mít problém vidět daná čísla i při silném slunci.

Novodobé tachometry snadno spojíte s telefonem pomocí bluetooth nebo je jednoduše propojíte s počítačem. Další skvělou funkcí je přepínání mezi různými obvody kol. Můžete tak tachometr využívat pro více druhů kol.

Jak vybrat tachometr

Zaměřte se na to, jak budete tachometr využívat. Máte chytrý telefon a chcete vidět všechny vaše výsledky i v něm? Pak se nebojte investovat do chytrého tachometru, který snadno propojíte s mobilním telefonem. Jezdíte závodně? Pak se vám také bude hodit chytrý cyklocomputer. Avšak pokud vaše výlety nejsou tak dlouhé a časté, nemusíte investovat do příliš drahých strojů. Vystačíte si s obyčejným tachometrem, který má všechny základní funkce.

Novinky na trhu

Některé druhy tachometrů můžete využít pro více sportů. Vybrat lze například takový, který využijete na cyklistické kolo, pro běh, plavání, triatlon nebo například běžecké lyžování. Pokud tak děláte více sportů, nemusíte investovat do několika tachometrů a vyberete si pouze jeden.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 280 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..