I vy jste na tom tak dobře, že můžete svým blízkým věnovat zlatou cihlu

Asi jsem vám nechtěně připomněl, že se Vánoce kvapem blíží a že si opět musíte lámat hlavu s vymýšlením dárků. S ženami je to lehké. Spraví to nová pánev, parfém, vstupenky do divadla… Jenomže co s muži? Jak hodnotně, s rozumem a účelně obdarovat otce, bratra nebo kamaráda? Nevěnovat nic se nehodí, láhev z nás dělá alkoholiky – navíc věnovat ji snad již po desáté je fakt nuda.

Nové zkušenosti však otevírají nové příležitosti – letos mám nápad, o který se s vámi rád podělím. Zde je pár tipů na dárky pro muže.

Zlatá cihla jako symbol bohatství

Je to vtipný a hodnotný dárek. Zlatou cihlu lze přitom darovat i v „dárkové hodnotě“. Tedy ne v ceně desetitisíců, ale za cenu přibližně 1500 Kč. Jde o investiční zlato, takže jeho cena se mění. Tato tzv. dárková zlatá cihla váží pouhý 1 g. Jde však o standardní investiční zlato, které lze prodat. Schválně pak sledujte, o kolik jeho hodnota naroste třeba během 10 let.

Připadá vám to jako dárek příliš levné? Zlaté slitky, jak se správně zlaté cihly nazývají, lze pořídit i ve vyšší gramáži a tím i hodnotě.

Nejen k svátku se hodí medaile se jménem

Opět jde o regulérní investiční stříbro nebo zlato. Tentokrát má ale podobu medaile. Na medaili je vyraženo křestní jméno obdarovaného. Nemusíte kvůli tomu absolvovat žádné složité zadávání rytí. Pražská mincovna vytvořila dárkové investiční medaile s tradičními českými mužskými jmény (ale i ženskými). Ve stříbře jsou medaile obsahující jméno oslavence cenově dostupnější. Zlato ocení ten, kdo chce darovat skutečně velký dar.

Medaile pro chlapce i muže

Stříbrné nebo zlaté medaile jako dárek mohou mít i jiné motivy. Oblíbené jsou různá sportovní témata, ale třeba i historie, znamení zvěrokruhu či medaile s tzv. „ryzím přáním“.

Máte doma malého syna? Místo pětikoruny do prasátka jej obdarovávejte investičními medailemi, které se mu budou v budoucnu ještě rozhodně hodit – třeba když si bude zařizovat své první bydlení.

Author: Ďusi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..